App Store Google Play

МОН на вимогу вишів наведе лад у вступній кампанії

19.09.2013 11:23
МОН на вимогу вишів наведе лад у вступній кампанії

Наступного року правила вступу до вищих навчальних закладів можуть суттєво змінитися.

Над змінами вже працюють в Міносвіти.

«Проект нововведень формували виключно з пропозицій від вишів. Незабаром його виставимо на сайті міністерства для обговорення», - розповів «Вестям» директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко. За його словами, є пропозиція скоротити кількість вишів, куди можна подавати документи одночасно до трьох. Також може скоротитися вступна кампанія, і кожна категорія вступників буде подавати документи у свій час. «Приміром, спочатку документи подають ті, хто хоче вчитися на бакалаврів, потім на магістрів тощо», - зазначив чиновник.

Коровайченко також сказав, що є пропозиція прибрати і третю хвилю зарахування на бюджет, тому що зазвичай на другу вже сформовані списки. При цьому в самих вишах налаштовані більш радикально.

«Думаю, можна було б скоротити кількість спеціальностей на вибір до двох. Тобто щоб можна було одразу подавати документи до трьох внз на дві спеціальності в кожному, - сказав декан інженерно-фізичного факультету КПІ Петро Лобода. - Це допоможе абітурієнтам ретельніше зважувати своє рішення».

Із змінами міністерства згоден і ректор Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Микола Поляков: «Я вважаю, що потрібно вводити всі зміни в якості експерименту на окремих факультетах, - вважає Поляків. - До речі, ми ще пропонували, аби ЗНО з профільних предметів абітурієнти здавали безпосередньо у вишах, тоді ми зможемо набрати кращих».

У той же час, координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних вважає: якщо скоротять час для вступу, абітурієнти елементарно можуть не встигнути подати документи.

«Не всі довіряють електронній системі подачі документів, адже вона може дати збій. А влітку не так просто доїхати в деякі регіони - проблеми з транспортом. Не варто «різати» і третю хвилю зарахування. Але я підтримую скорочення кількості внз для вступу», - додав він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...