App Store Google Play

Під найбільшим в Україні розп’яттям танцювали і славили Януковича

16.09.2013 09:29
Під найбільшим в Україні розп’яттям танцювали і славили Януковича

14 вересня у місті Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область, віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул та голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков відкрили у Дніпродзержинську найбільшу в Україні 9-метрову статую Христа Спасителя.

«Будівництво нових храмів і реставрація древніх святинь є важливою складовою розвитку регіону та країни, самоідентифікації нас, як українців. Про це неодноразово наголошував і Наш Президент Віктор Федорович Янукович. Важливою складовою Дніпродзержинського духовно-просвітницького комплексу, як потужного центру духовного відродження - є  архітектурно-скульптурна композиція «Голгофа» з 9-метровою статуєю Христа Спасителя», - сказав віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул під час відкриття об'єкту.

Композиція складається з пагорба, який символізує Голгофу (діаметром 20 м в основі і висотою 3,3 м), і хреста з розп'ятим Христом Спасителем (висотою 9 м).

Проект та скульптуру створив відомий Дніпродзержинський скульптор Гарнік Хачатрян. Скульптура вилита з бронзи на Південному машинобудівному заводі Дніпропетровська. Вага скульптури з Христом Спасителем становить 8 тонн.

Закінчені роботи по облаштуванню Присоборної площі, частиною якої є скульптурна композиція «Голгофа». Зокрема, виконані роботи з улаштування центрального входу та облаштування  зовнішнього освітлення на площі.

Третій етап створення Духовно-просвітницького комплексу Дніпродзержинської єпархії Української Православної церкви включає в себе будівництво малого храму: хрестинної, трапезної та актової зали.

Наступний етап проекту (четвертий) - це реставрація пам'ятки архітектури національного значення Свято-Миколаївського кафедрального собору, який збудований у 1894 році. Проектом реконструкції передбачено укріплення фундаменту та проведення внутрішніх і  зовнішніх оздоблювальних робіт. Наразі розроблено проектно-кошторисну документацію. Роботи будуть закінчені в 2015 році.

П'ятий етап - це створення в 2015 році Духовного центру. До складу центру будуть входити недільна школа та відділи єпархії по роботі з дітьми та молоддю.

«Собори, церкви, культурні пам'ятки - це душа України. Доки жива душа - живий і народ. Зі святом, земляки!», - сказав Олександр Вілкул вітаючи дніпродзержинців з Днем міста.

Після виступів офіційних осіб та представників єпархії на площі перед розп'яттям відбувся виступ дитячих та юнацьких танцювальних та інструментальних колективів. Щоправда, незабаром натовп розігнала потужна гроза, незвична для цієї пори року, з сильним вітром і потоками дощу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...