App Store Google Play

«Дніпропетровські теракти» були «освячені» СБУ?

12.09.2013 09:28
«Дніпропетровські теракти» були «освячені» СБУ?
Слідчі СБУ мали можливість ще в листопаді 2011 року викрити терористів, але не скористалися нею і допустили вибухи 27 квітня. Такий висновок можна зробити після показів свідків в Індустріальному районному суді м. Дніпропетровська, повідомляє захист підсудного Дмитра Реви. 

11 вересня свідчення давали реалізатор, який стверджує, що продав мобільний телефон та стартовий пакет МТС підсудному Федоряку в листопаді 2011 року, а також слідчий СБУ Олег Смоляренко, який керував слідчо-оперативною групою, яка розслідувала перший вибух у Дніпропетровську в листопаді 2011 року.

Реалізатор каже, що детально описав слідчим особу, яка купила у нього телефон і стартовий пакет. За версією слідства, саме цей покупець відправляв з купленого номера смс «терористичного характеру» до СБУ. Під час допиту реалізатору демонструвалося відео з камер зовнішнього спостереження, на якому він упізнав того покупця. Тобто виходить, що станом на грудень 2011 року слідчі мали детальний опис підозрюваного, зроблений свідком, та зображення підозрюваного на відео.

Вказавши, що саме він керував слідчою групою та мав усі необхідні повноваження на видачу доручень і проведення оперативних заходів, слідчий Смоляренко не зміг згадати, які дії були здійснені правоохоронцями для встановлення особи цього покупця та його розшук.

«Це не дивно, оскільки в матеріалах справи немає жодного документа, який би підтверджував щонайменші спроби слідчих знайти підозрюваного у терактах. Не складався фоторобот, зображення з камер спостереження не поширювалося для розшуку цієї особи», - пояснив адвокат Дмитра Реви Віталій Погосян.

Слідчий Смоляренко дивувався у засіданні, чому йому задають такі очевидні запитання. На що суддя Вікторія Ігнатенко красномовно заявила: «Ми бачили, як проводяться у вас слідчі дії. Там все так добре проводиться... А ось тут все інакше проводиться, розумієте», - зазначила суддя, якій дісталася справа «терористів» з усіма її нестиковками та фальсифікаціями.

«Із самих же матеріалів справи, досліджених у суді, випливає, що слідство мало всю необхідну інформацію, аби встановити особу та місцезнаходження Віталія Федоряка і припинити діяльність так званої терористичної групи. Але відповідні дії не були зроблені, і менш ніж через півроку у центрі Дніпропетровська сталося чотири потужних вибухи та постраждали десятки людей. Якщо працівники СБУ такі некомпетентні, то за що вони отримали свої нагороди та подяки за «успішне розслідування»? А якщо вони дійсно професіонали, то напевно могли знати, хто і як готував ці теракти і допустили ці вибухи, фактично ставши співучасниками злочину проти суспільства», - заявила адвокат і сестра Дмитра Реви Оксана Томчук.

Як відомо, 27 квітня 2012 року у Дніпропетровську сталося 4 вибухи, 31 людина постраждала. 1 червня 2012 року керівники правоохоронних органів відзвітували про затримання чотирьох підозрюваних. Пізніше повідомили, що є підстави стверджувати про їхню причетність до вибухів у Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровську у 2011 році. Нині справа розглядається у суді. Підсудний Віталій Федоряк визнає свою провину повність, Віктор Сукачов - частково, Лев Просвірнін та Дмитро Рева своєї вини не визнають. 

4Reva 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...