App Store Google Play

У Дніпропетровську вчать рятувати життя

09.09.2013 11:49
У Дніпропетровську вчать рятувати життя

В обласній клінічній лікарні Дніпропетровська запровадили безкоштовний освітній проект з навчання всіх бажаючих прийомам першої медичної допомоги.

Заради занять 14-річна Катя Котлярова відпросилася з уроків. Дівчина каже, відчула необхідність таких знань на власному досвіді.

"У знайомого стався напад епілепсії, ми дуже злякалися, не знали що робити", - пояснила дівчина.

Бажаючих навчитися надавати невідкладну допомогу зібралося близько сотні. Медики вчать їх, як діяти у найтиповіших ситуаціях.

"Це утоплення, травма нирця, інсульт, інфаркт, травми. Навіть такі дрібниці, як вміст автомобільної аптечки - вона у нас у всіх є, але чи знаємо ми, що робити з цими флакончиками і пробірочками", - зазначає заступник головного лікаря ОКЛ ім. Мечникова Олександр Порубаєв.

Найлегше слухачам далися накладання пов'язок та зупинка кровотечі. Допомога при травмах та переломах, зазначають медики, те, що потрібно найчастіше.

"Якщо неправильно надана перша допомога, то можемо із закритого перелому отримати відкритий. У відкритому можемо отримати травму судин, а якщо все правильно, то термін одужання набагато коротше", - пояснив лікар травматолог-ортопед Петро Давиденко.

А вчасно розпізнати інсульт означає врятувати людину від смерті. Бо, кажуть, знають про цю недугу мало. Через це плутають інсульт, наприклад, зі сп'янінням. А зволікання може коштувати людині життя. Лікарі переконують - щоб опанувати найнеобхідніші навички з першої медичної допомоги, достатньо лише двох-трьох годин. І не розгубитись у складній ситуації.

Курси від місцевих рятувальників безкоштовні.

ТСН,  Олена УСЕНКО

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...