App Store Google Play

Азаров у секретному режимі змінив інвестзобов’язання по «Криворіжсталі»

06.09.2013 09:34
Азаров у секретному режимі змінив інвестзобов’язання по «Криворіжсталі»

Інвестиційні зобов'язання по «Криворіжсталі» переглядалися двічі. Про останній перегляд не знають навіть депутати Верховної Ради. Про це пише Станіслав Мірошниченко у щотижневику «Власть денег».

Перший раз інвестзобов'язання нового власника металургійного гіганта «Криворіжсталь», який був приватизований у 2005 році компанією «Арселор Міттал Дуізбург ГмбХ», були змінені у жовтні 2008 року за дорученням тодішнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Зокрема, прем'єр доручила Фонду держмайна перенести строки виконання інвестиційних зобов'язань новим власником «на строк подолання кризових явищ». У результаті ці строки, по суті, ніяк не окреслені.

Крім того, у новому варіанті договору стало необов'язковим узгодження виплат матеріальних заохочень, премій, доплат тощо із профспілками. Те ж стосується численних реконструкцій на підприємстві, більшість з яких мали бути реалізовані до 2015 року, а після доручення Тимошенко були розтягнуті в часі до 2027 року.

Однак, змінені з подачі Тимошенко інвестзобов'язання також переглядалися. Це сталося у надсекретному режимі в 2011 році, коли прем'єром вже був Микола Азаров. Отримати документ зі змінами, внесеними за Азарова, не може навіть профспілка «Криворіжсталі». А члени спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з приватизації взагалі не знають, що інвестзобов'язання по «Криворіжсталі» переглядалися двічі.

Як зазначає видання, переписування умов приватизаційного договору в сторону їх зменшення - одна з найпоширеніших схем ухиляння від інвестиційних зобов'язань.

Нерідко продаж державної власності під інвестиційні зобов'язання закінчувався подальшим перепродажем об'єктів і відмовою наступних власників від виконання початкових зобов'язань.

Сьогодні ж привілейованим покупцям вдається підписати з Фондом держмайна договір, у якому інвестиційні зобов'язання виписані настільки загально і розпливчасто, що у разі їх невиконання ФДМУ не зможе нічого зробити навіть у суді. За даними експертів, останнім часом такими привілеями користуються бізнес-групи з найближчого оточення президента.

Регулярно ФДМУ фіксує порушення умов приватизаційних договорів лише на 10-12% об'єктів, що перевіряються. При цьому автор наголошує, що загалом ФДМУ оперує більше ніж 12,5 тисячами приватизаційних договорів, тобто щодня працівникам Фонду потрібно перевіряти понад 130 договорів. «Чи ефективна така робота - питання риторичне», - зазначив журналіст.

За даними ФДМУ, починаючи з 1991 року через невиконання умов договору у власність держави було повернуто 307 об'єктів. Майже дві третіх - це об'єкти незавершеного будівництва, решта - пакети акцій, а також цілісні майнові комплекси. ФДМУ судиться ще по 128 компаніях.

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...