App Store Google Play

За «столицю хохлів» покарали … найщирішого українця газети облради

05.09.2013 17:59
За «столицю хохлів» покарали … найщирішого українця газети облради
Акурат напередодні Дня Незалежності України у Дніпропетровську розгорівся грандіозний скандал: газета обласної ради «Зоря», до речі, незаперечно найстаріша в області, бо існує ще з 1918 року, опублікувала такий собі естонський (чому саме, дотепер ніхто не може збагнути), де одним із запитань було «столиця хохлів». А відповідь передбачалася - «Київ».

Галас з цього приводу, зрозуміло, здійнявся такезний, що навіть голова обласної ради Євген Удод був змушений вибачитися перед мешканцями області. Звісно ж, високопоставлений чиновник пообіцяв покарати винних.

Відтак винних почали шукати всіма нападами, аж поки не було оголошено про швидкий суд і покарання. Отож, здавалося, скандальна тема на цьому була вичерпана...

Тепер же виплили назовні ще скандальніші подробиці. Бо покарали не просто «стрілочника», а найбільш затятого українця бюджетного видання Миколу Чабана! Адже під час виходу у друк скандального номеру газети саме він, на свою біду, виявився випусковим редактором.

Отож Миколі Петровичу від легкого на розправу голови облради, який пообіцяв «розібратися», дісталася догана. Як пояснює Микола Чабан, у нього вчитатися у цей кросворд навіть не виникало думки. Бо це, по-перше, презумпція авторського права, яку, зрозуміло, ніхто не має порушувати. А по-друге, за всього бажання випусковий редактор не мав ніякого права до чужого авторського продукту якісь правки внести.

Найпарадоксальніше у цій історії те, що заслужений журналіст України, член Спілки письменників України Микола Чабан є таким собі нетитулованим «головним українцем» видання, яке існує коштом платників податків, що для цивілізованого європейського співтовариства, до якого так прагне Україна, вже саме по собі незбагненно.

Микола Петрович на Дніпропетровщині є людиною неповторною і, певною мірою, унікальною. Бо саме він є автором цілої низки публіцистичних публікацій і книг, де розповів про вихідців з Дніпропетровщини, які знайшли свою долю чи пов'язані з далеким зарубіжжям, досліджує долі найяскравіших постатей в українській діаспорі зарубіжжя, з якими підтримує постійний контакт. Саме його перу належать унікальна монографія «Діячі Січеславської Просвіти», книга «Сучасники про Яворницького» та багато інших.

Тепер же, як не дивно, покарали саме його. Отож доводиться говорити про «стрілочника». Проте у даному випадку навіть з цим переборщили, бо який же може бути стрілочник з людини, яка у Дніпропетровську зробила для української справи як ніхто інший і тій же «Зорі» вірою и правдою служить понад 20 років? А тепер постраждав через «хохлів».

На щастя, Миколу Петровичу пощастило - його хоч не звільнили. А от багаторічному коректору видання Ларисі Сальковій пощастило менше. З подачі «рішучого але мудрого» голови облради жінці показали на двері, незважаючи на те, що коректор - посада чисто технічна і втручатися в зміст чужих текстів він не має жодного права.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...