App Store Google Play

У Дніпропетровську представили громадський бюджет міста

05.09.2013 16:20
У Дніпропетровську представили громадський бюджет міста

Експерти Центру політичних студій та аналітики (ЦПСА) презентували проект громадського бюджету Дніпропетровська під час круглого столу «Посилення спроможності громадського контролю на місцевому рівні». Захід відбувся 4 вересня у Дніпропетровську та зібрав місцевих громадських активістів, науковців Дніпропетровського регіонального інституту державного управління  та представників міської влади для конструктивного діалогу.

Презентований під час круглого столу проект громадського бюджету Дніпропетровська покликаний зробити бюджетну інформацію доступною, зрозумілою та зручною для  пересічних громадян.

Сам громадський бюджет представляє собою візуалізовану через інфорграфіку (діаграми і схеми) інформацію про доходи та деталізовано витрати із міського бюджету.

Така наочна інформація дозволяє зрозуміти пріоритетні для міста напрямки витрат. Інформація структурована за профільними управліннями та вказує на відповідальних за використання цих коштів. Особливістю є те, що ці витрати подаються не лише у фактичних сумах, а і в перерахунку на одного отримувача послуг

«Дивлячись в бюджет міста пересічний громадянин бачить міліонні витрати на школи, дитсадки, лікарні і не може зробити висновку чи достатньо їх фінансують. Створюючи громадський бюджет ми надсилали запити до міської ради щодо кількості отримувачів послуг по найбільшим статтям бюджету і в результаті перерахували видатки на одного отримувача послуг. Коли громадянин бачить, що на його прихід в центри первинної медичної допомоги закладено 29 грн. (і це з врахуванням витрат на З\П, комунальні послуги та інше), стає зрозумілим який обсяг та якість послуг може на них отримати. Цим ми робимо «бюджетну інформацію» ближчою та зрозумілішою для людей», - пояснив Володимир Тарнай, експерт ЦПСА.

Заступник директора ЦПСА Ольга Будник презентувала результати моніторингу доступності бюджетної інформації на сайтах міських рад. Та виокремила ті проблеми, які притаманні окремим міським радам, а саме відсутність звітів про виконання бюджету, неповна чи не класифікована бюджетна інформація. Як наслідок, навіть зацікавленим особам важко аналізувати ці дані.

Щодо Дніпропетровської міської ради Ольга Будник відзначила, що це єдина міська рада центрального регіону, яка розміщує на сайті не лише звіт про виконання бюджету, а і пояснювальну записку до нього. Проте сам звіт знайти на сайті доволі непросто.

Експерти ЦПСА мають на меті створення спеціального програмного забезпечення для формування громадського бюджету, аби через внесення окремих показників інформація автоматично виводилася у доступній та зрозумілій формі.

Заступник директора фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міськради Ольга Черкас та в.о. начальника управління внутрішньої політики міськради Станіслав Палєй зацікавилися проектом громадського бюджету та висловили готовність у співпраці заради його втілення. Вони погодилися ознайомитися з кращим досвідом прозорості бюджетної інформації інших міст України та сприяти впровадженню кращих напрацювань в м. Дніпропетровську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...