App Store Google Play

Вуличний бунт у Кривому Розі

03.09.2013 13:51
Вуличний бунт у Кривому Розі
Починаючи з 22 серпня, криворіжський житловий масив Чорногорка перетворився на справжню гарячу точку.

Конфлікт між сусідами - українцем і кавказцем - переріс у справжній масовий бунт з яскраво вираженим національним підтекстом.

По цей день вулиці району патрулюються міліцією та Внутрішніми військами на бронетранспортерах.

У перші дні після побутового конфлікту на сторінках низки місцевих інтернет-видань з'явилося повідомлення про те, що заворушення почалися після страшної ДТП, коли кавказці збили жінку з 9-річним хлопчиком на вулиці Нагорна.

Більше того, після аварії, невідомі кавказці нібито вискочили з машини, вдарили хлопчика головою об бордюр. Саме ці повідомлення потім і спровокували масовий вихід місцевих жителів на вулиці.

Що ж сталося насправді, і чим це все може закінчитись, по гарячих слідах з'ясовував блогер сайту «Ні корупції».

Насправді ніякого ДТП не було, а була вузька вулиця, якою йшли мати з дитиною. Кавказець на своєму авто ледь на них не наїхав, отож, зупинився і сказав все, що думає про них. Слів власник автомобіля, судячи з усього, не підбирав. Бо інакше чому голова української родини, який примчав на місце конфлікту, відразу кинувся у бійку?

Азербайджанець теж у боргу не залишився. Невдовзі повернувся зі своїми приятелями, і дісталося вже українцеві.

Це стало останньою краплею, яка ледь не переросла в масову різанину.

Про першопричину конфлікту нам розповів місцевий журналіст та редактор Володимир Гончар.

«Азербайджанці живуть по-сусідству, один біля одного, з місцевими вони постійно конфліктували на побутовому ґрунті. Вели вони себе нахабно, особливо це стосується молодшого покоління кавказців. Дійшло до того, що 12-13 річні хлопчики на батьківських автомобілях на шаленій швидкості їздили по цих вузеньких вулицях. Чим це все могло завершитись, зрозуміло, - зазначив Володимир Гончар. Їх не один раз попереджали, просили вести себе людяніше, але кавказці не реагували".

Але коли 22-го серпня на «стрілку» з 50 кавказцями прийшло утричі більше корінних мешканців, кавказці не на жарт злякалися. І масових зіткнень вдалося уникнути лише через те, що міліція на цей час вже була поінформована про можливий розвиток подій. Майже водночас з учасниками конфлікту на стрілку прибули загони спецпідрозділу «Беркут», працівники міліції і зрештою Внутрішні війська.

Як потім нахвалявся начальник міської міліції Сергій Шматов, який крім усього є вихідцем з Чорногорки, міліціонери взяли ситуацію під контроль і не допустили кровопролиття.

Орел Чорн 3

Міліція намагається вгамувати пристрасті

Єдиним, хто сильно постраждав у цьому протистоянні, виявилося... стареньке авто марки ВАЗ. Воно якраз належало одному з айзербайджанців... Автомобіль опинився на шляху молодих людей, які йшли громити «чорних».

Віддаючи належне злагодженим діям правоохоронних органів, ми все ж не стали б розділяти оптимізму головного міліціонера Кривого Рогу.

Бо конфлікт, як виявилось, виник не без вини правоохоронців!

Справа в тому, що серед 4,5 тисяч жителів Чорногорки на обліку є 75 осіб -вихідців з Кавказу - це 15 сімей. Але, зі слів місцевих мешканців, ще приблизно 50-70 кавказців вже не перший рік живуть тут нелегально, і їх кількість лише збільшується. «Живуть кавказці тут, звісно, не без відома міліції і щедро годують правоохоронців хабарами, щоб закривали очі».

Інформацію місцевих жителів про волохатіі руки в міліції підтверджує і згаданий вище Володимир Гончар.

«...Навіть людина була, яка виконувала роль зв'язного між міліцією і азербайджанськими поселенцями. Звати його Ельгін. За наявною в мене інформацією, саме Ельгін і повідомив правоохоронців про стрілку», - сказав Володимир Гончар.

Журналіст, як і мешканці району, переконаний, що лише через загрозу масових заворушень міліціонери почали перевіряти, на яких підставах тут живуть азербайджанці.

«Зараз ми проходимо всі помешкання, заходимо в кожний дім, проводимо операцію «Візит», дізнаємося, де, хто і на яких правах живе. І ми вже зараз зібрали 22 матеріали на видворення і депортацію з України таких осіб, - запевнив нас Сергій Шматов - «Тому в інтересах мешканців не влаштовувати безлади і самосуди, а допомагати нам, щоб ми все зробили згідно із законом»...

Слід відзначити, що нелегали зустрічали міліціонерів не без сарказму: «Що за цирк ви влаштовуєте, ви ж самі нас кришували» - переповідали нам свідки, - сусіди-українці.

Тож, як нам здалося, « місцеві» у щирість міліції теж не вірять: «Ці кавказці зовсім знахабніли, - Вони не платять податків, витворяють те, що хочуть, відверто плюють на закони і наші звичаї, нахваляються, що в міліції в них все куплено... Якщо раніше з ними можна було про щось домовлятися, то зараз все закінчується сварками і бійками».

Позиція місцевих жителів залишається незмінною: кавказці повинні покинути Чорногорку.

Тим часом вже стає зрозумілим, що конфлікт у Чорногорці залишиться локальним і поки що не пошириться на все місто.

Як пояснив нам місцевий громадський активіст Володимир Стецюк, який проживає в іншій частині міста, жителі Чорногорки завжди відзначалися міцнішими соціальними зв'язками: на відміну від жителів інших районів, вони більш дружні.

«До того ж, у Кривому Розі далеко не всі знають про цей конфлікт: інтернет мало хто читає, а ТВ якось так замовчало цю тему...», - резюмував активіст.

Ось у таких хоч і дещо потворних формах в Україні постає громадянське суспільство. Після всім відомих подій у Врадіївці -це вже другий дзвіночок чинній, по вуха корумпованій, владі з усіма їхніми силовиками - церберами системи.

Де, коли, в яких формах і з якої причини повторяться спалахи народного гніву, прогнозувати важко, - втім, все це лише питання часу... Народ, як сказали б на Чорногорці, «дістали»...

Ні корупції!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...