App Store Google Play

«Наш дім» вважає, що реально влада не сприяє ОСББ

03.09.2013 19:12
«Наш дім» вважає, що реально влада не сприяє ОСББ

30 травня 2013 року в офісі Асоціації «Наш дім» було проведено прес-конференцію про підсумки реалізації проекту «Реформування житлово-комунального господарства через забезпечення передачі прибудинкової території ОСББ», метою якого була розробка та сприяння запровадженню спрощеної процедури оформлення земельних ділянок прибудинкових територій організованим власникам житла (ОСББ, ЖБК).

В прес-конференції взяли участь:

• Хобот Павло Васильович - голова Асоціації «Наш дім»

• Чижик Катерина Вікторівна - заступник голови Національної ради при КМУ з питнь створення та сприяння функціонуванню ОСББ, голова Дніпропетровської обласної Асоціації ОСББ та ЖБК «Наш дім»

Проект мав загальноукраїнський характер та реалізовувався в коаліції з іншими громадськими організаціями Києва, Вознесенська, Запоріжжя, Херсона.

Висновки за результатами національного дослідження, проведеного коаліцією, невтішні:

-    право на оформлення прибудинкових територій мають лише ОСББ та ЖБК, які створені в 20 тис. житлових будинків, що складає 16% від загальної кількості багатоповерхівок;

-    статті 41 та 42 Земельного кодексу України, в яких міститься право ОСББ та ЖБК на прибудинкову територію, прописані не чітко та мають  не відповідності з іншими законодавчими актами;

-    процедура, за якою має відбуватися оформлення прибудинкових територій не прописана в жодному нормативно-правовому акті загальнонаціонального рівня.

Як наслідок, в країні лише 2% багатоквартирних будинків мають узаконену прибудинкову територію.

У Дніпропетровську ситуація ще гірша, бо правовстановлюючі документи на прибудинкову територію мають лише 3 будинки ОСББ та ЖБК. В той же час понад 50 будинків ОСББ та ЖБК міста протягом останніх 10-ти років подавали документи на оформлення своєї прибудинкової території, але з різних причин отримали відмову.

Єдиним нормотворчим документом, який регламентує порядок землевідведення у місті, є рішення міської ради від 30.01.13 № 34/31. Властиво в рамках реалізації проекту і був проведений аналіз цього рішення та розроблені пропозиції з його вдосконалення - зокрема, проект рішення міської ради про «Порядок оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки об`єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, обслуговуючими та житлово-будівельними кооперативами у м. Дніпропетровську».

Учасники прес-конференції презентували видану в рамках проекту книжку «Порядок оформлення прибудинкових територій ОСББ та ЖБК», яка має стати настільною для тих міських об`єднань та кооперативів, які наважилися стати власниками своєї землі.

Прес-конференція була проведена в рамках проекту «Реформування житлово-комунального господарства через забезпечення передачі прибудинкової території ОСББ», який реалізується Асоціацією «Наш дім» в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об'єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...