App Store Google Play

Новим школярам – нові предмети

29.08.2013 16:52
Новим школярам – нові предмети

Дніпропетровська влада напередодні початку навчального року розповіла журналістам, які нововведення за рік започатковані у шкільній навчальній програмі.

Зокрема, міський голова Іван Куліченко похвалився, що на сьогодні у Дніпропетровську працює 161 школа. За парти цього року сядуть 81 тисяча 630 учнів, із них 9,5 тисяч першокласники, і це - найбільша кількість за останні 16 років.

За словами заступника міського голови Олени Лозенко, у школах викладатимуть нові предмети. Зокрема, починаючи з другого класу дітлахи вивчатимуть «сходинки до інформатики», з 5 класу -  опановуватимуть другу іноземну  мову. Вибір останньої - право батьків школяра, втім, реалізоване воно освітніми закладами може бути не в повному обсязі. Річ у тому, що більшість батьків обрали для своїх діточок німецьку (51%), французьку та іспанську. Російську ж, на яку так сподівалися чиновники від освіти, обрали лише 18% батьків п'ятикласників. То ж у шкіл постає проблема забезпечення викладання другої іноземної майже у половині шкіл.

Аби майбутні працівники і підприємці хоч трошки зрозуміли найзаплутаніше в світі податкове законодавство України, учні 9 класу з цього року вивчатимуть новий предмет - оподаткування.

Крім цього у школах Дніпропетровська можна відвідувати основи християнської етики, але лише за письмовою згодою батьків. Наразі такий факультатив існує у 33 школах міста.

Не обійшли увагою чиновники й останнього нововведення міністерства освіти й науки - профілізації учнів.

«Ми сьогодні рухаємось за напрямком формування профільних шкіл, до 2018 року всі школи мають стати профільними. Цей перехід буде плавним, оскільки у нас і сьогодні вже є спеціалізовані гімназії та ліцеї», - додала Олена Лозенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...