App Store Google Play

Спостерігачі за вступною кампанією: крім ДНУ жодних порушень

23.08.2013 09:22
Спостерігачі за вступною кампанією: крім ДНУ жодних порушень

22 серпня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Результати кампанії спостереження" За прозоре вступ до ВНЗ!"»

Координатор громадського спостереження за вступною кампанією у Дніпропетровській області Тетяна Федько повідомила, що спостереження за вступною кампанією - 2013 велося в таких вищих навчальних закладах Дніпропетровської області: Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Національному гірничому університеті, Криворізькому національному університеті та Криворізькому будівельному коледжі.

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА спостерігали за роботою приймальних комісій, проведенням творчих конкурсів та вступних іспитів, провели дослідження «Кількісна оцінка заповнення місць державного замовлення» в кожній з трьох хвиль зарахувань і «конкурсі оригіналів». Також під час вступної кампанії працювала «Гаряча лінія», на яку зверталися абітурієнти зі скаргами або за консультацією. Гаряча лінія прийняла близько 7000 дзвінків. Спостерігачі на місцях реагували на звернення абітурієнтів і допомагали вирішити конкретні ситуації.

Тетяна Федько нагадала, що за умовами прийому до ВНЗ абітурієнт може подати заяву про участь у конкурсному відборі не більше ніж у п'ять вузів і не більше ніж на три спеціальності. Були випадки, коли абітурієнти у перші дні вступної кампанії витратили всі можливі спроби, а потім неправомірно вимагали скасування заяв для подачі в інший вуз або на інший напрям підготовки.

«Єдина державна електронна база з питань освіти працювала в цьому році належним чином, тому вузи оперативно реєстрували паперові заяви абітурієнтів. Незначні проблеми з обробкою електронних заяв 1-4 липня спостерігалися в Дніпропетровському національному університет ім. О. Гончара» - відзначила координатор спостерігачів.

У свою чергу спостерігач ОПОРИ Анастасія Кочмар нагадала, що найбільший приріст місць державного замовлення серед університетів Дніпропетровської області цього року відбувся у ДНУ ім. О. Гончара. Порівняно з 2012 р. держзамовлення на бакалаврів виріс приблизно на 10%. Однак саме цей виш оприлюднив квоти державного замовлення на стенді приймальної комісії останнім - лише 15 липня. На сайті університету ця інформація була відсутня взагалі.

Грубих порушень в ході вступної кампанії у Дніпропетровській області спостерігачі не відзначили. За їх словами, основні вимоги на етапі зарахування вузами були виконані, рейтингові списки були сформовані і своєчасно оприлюднені.

При цьому спостерігачі від ОПОРИ запропонували ряд рекомендацій щодо змін, які, на їх думку, необхідно ввести в Умови прийому. Серед них обмеження напрямів, на які абітурієнт має право подавати заяви, з трьох до двох на кожному з п'яти вузів. Крім того, на думку спостерігачів, вузи повинні в правилах прийому чітко прописати терміни і місце оприлюднення результатів творчих конкурсів та вступних іспитів, безпосередньо в аудиторії на початку конкурсу озвучувати цю інформацію, а також терміни подачі апеляції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...