App Store Google Play

Спостерігачі за вступною кампанією: крім ДНУ жодних порушень

23.08.2013 09:22
Спостерігачі за вступною кампанією: крім ДНУ жодних порушень

22 серпня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Результати кампанії спостереження" За прозоре вступ до ВНЗ!"»

Координатор громадського спостереження за вступною кампанією у Дніпропетровській області Тетяна Федько повідомила, що спостереження за вступною кампанією - 2013 велося в таких вищих навчальних закладах Дніпропетровської області: Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Національному гірничому університеті, Криворізькому національному університеті та Криворізькому будівельному коледжі.

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА спостерігали за роботою приймальних комісій, проведенням творчих конкурсів та вступних іспитів, провели дослідження «Кількісна оцінка заповнення місць державного замовлення» в кожній з трьох хвиль зарахувань і «конкурсі оригіналів». Також під час вступної кампанії працювала «Гаряча лінія», на яку зверталися абітурієнти зі скаргами або за консультацією. Гаряча лінія прийняла близько 7000 дзвінків. Спостерігачі на місцях реагували на звернення абітурієнтів і допомагали вирішити конкретні ситуації.

Тетяна Федько нагадала, що за умовами прийому до ВНЗ абітурієнт може подати заяву про участь у конкурсному відборі не більше ніж у п'ять вузів і не більше ніж на три спеціальності. Були випадки, коли абітурієнти у перші дні вступної кампанії витратили всі можливі спроби, а потім неправомірно вимагали скасування заяв для подачі в інший вуз або на інший напрям підготовки.

«Єдина державна електронна база з питань освіти працювала в цьому році належним чином, тому вузи оперативно реєстрували паперові заяви абітурієнтів. Незначні проблеми з обробкою електронних заяв 1-4 липня спостерігалися в Дніпропетровському національному університет ім. О. Гончара» - відзначила координатор спостерігачів.

У свою чергу спостерігач ОПОРИ Анастасія Кочмар нагадала, що найбільший приріст місць державного замовлення серед університетів Дніпропетровської області цього року відбувся у ДНУ ім. О. Гончара. Порівняно з 2012 р. держзамовлення на бакалаврів виріс приблизно на 10%. Однак саме цей виш оприлюднив квоти державного замовлення на стенді приймальної комісії останнім - лише 15 липня. На сайті університету ця інформація була відсутня взагалі.

Грубих порушень в ході вступної кампанії у Дніпропетровській області спостерігачі не відзначили. За їх словами, основні вимоги на етапі зарахування вузами були виконані, рейтингові списки були сформовані і своєчасно оприлюднені.

При цьому спостерігачі від ОПОРИ запропонували ряд рекомендацій щодо змін, які, на їх думку, необхідно ввести в Умови прийому. Серед них обмеження напрямів, на які абітурієнт має право подавати заяви, з трьох до двох на кожному з п'яти вузів. Крім того, на думку спостерігачів, вузи повинні в правилах прийому чітко прописати терміни і місце оприлюднення результатів творчих конкурсів та вступних іспитів, безпосередньо в аудиторії на початку конкурсу озвучувати цю інформацію, а також терміни подачі апеляції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...