App Store Google Play

Дніпро перетворюється на мінералізований лиман - вчений

22.08.2013 10:35
Дніпро перетворюється на мінералізований лиман - вчений
У Дніпрі фіксують появу нових видів риб. Про це сьогодні у Дніпропетровську повідомив іхтіолог, кандидат біологічний наук Роман Новицький.

За його словами, за останні роки в найбільшій річці України зафіксували шість нових видів риб, не притаманних Дніпру, і це свідчить про те, що невдовзі річка в Україні може перетворитися на мінералізований лиман.

Як зазначив фахівець, у зв'язку з кліматичними змінами - спекотним літом і короткими теплими зимами, а також постійним промисловим навантаженням, склад води в Дніпрі дуже змінився: річка мінералізується, поступово перетворюючись на лиман.

«Цей факт підтверджує те, що за останні 15 років у Дніпрі з'явилось шість нових видів риб, а деякі з них поширилися настільки, що витісняють аборигенів. Наприклад, невелика прісноводна риба чебачок амурський була вперше у нас виявлена в 1992 році. Тепер в 100 квадратних метрах прибережних вод можна зловити 400 і більше особин цього чебачка. Він виїдає всю кормову базу. Це загрожує переформатуванням видового складу риб у Дніпрі. Крім того, раніше у нас було 4 види бичків, а тепер - 8. Виходить, що бичок почувається в Дніпрі, немов у причорноморському лимані. Якщо так відбуватиметься й далі, то і найбільша річка в Україні скоро перетвориться на мінералізований лиман», - сказав іхтіолог.

Роман Новицький також повідомив, що наразі з Дніпра виловлюють рибу, надзвичайно вражену паразитами: приміром, паразитів фіксують у кожному другому виловленому окуні й судаку.

«Забруднення Дніпра і проникнення нових видів риб веде до появи в річці нових видів паразитів. На щастя, більшість паразитів, що живуть у річковій рибі, безпечні для людини», - зазначив фахівець.

Він також вказав на шкоду синьо-зелених водоростей, які в останні роки заполонили Дніпро: вони виділяють небезпечні для здоров'я людини токсини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...