App Store Google Play

Біля облради встановили першу ракету

21.08.2013 16:22
Біля облради встановили першу ракету

19 серпня біля будівлі музею музею «Парк ракет» у Дніпропетровську встановили ракету 8К11. Це одна з перших радянських балістичних ракет, виробництво яких було освоєно на початку 50-х років. Прототипом стали німецькі Фау-2 (зброя відплати). Для встановлення 10-метрового експонату, яке тривало 4 години, знадобилось два крани.

- Головна мета музею - ознайомити відвідувачів з потужним науковим потенціалом Дніпропетровська, презентувати кращі зразки техніки, над якою працювали наші вчені. Загалом, будівництво просувається швидкими темпами, біля музею вже встановлено першу ракету. Тому ми сподіваємося, що музей відчинить свої двері для гостей у кінці жовтня цього року,- зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

Найближчим часом біля музейного комплексу обіцяють встановити ще дві ракети - «Циклон-3» та ракету 8К99, які зараз знаходяться на теріторії Південного машинобудівного заводу.

Модель 8К99 - це перша ракета з мобільним стартом розробки КБ «Південне». Ракета розміщувалася в транспортно-пусковому контейнері, встановленому на пересувній платформі на гусеничному ходу, яка була розроблена на базі танка Т-26. Зарубіжні журналісти прозвали цю ракету «Залізна діва». Не дивлячись на те, що вона не була прийнята на озброєння, в її розробці було втілено багато перспективних рішень, згодом впроваджених в розробках ракет КБ «Південне» та інших конструкторських бюро.

Ракета-носій «Циклон-3», розроблена на базі стратегічної бойової ракети 8К67, - це триступенева ракета легкого класу для запуску космічних апаратів різного призначення на низькі і середні кругові й еліптичні навколоземні орбіти. «Циклон-3» є одним з найнадійніших носіїв в світі - більше 95% пусків були успішними (з 122 пусків 116 успішні).

Після завершення будівництва на території музея проводитимуться роботи з освітлення фасаду музею, прилеглої території та трьох ракет. Тут встановлять антивандальні світлодіодні світильники, які споживатимуть лише 5-8 кВт на годину.

Евгений Удод. Досье

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...
В реальній Україні:> "В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків"> "Ежегодно в стране от туберкулеза умирают 4 тысячи пациентов, т...