App Store Google Play

Українці готові братися до зброї заради своєї країни

20.08.2013 10:38
Українці готові братися до зброї заради своєї країни

У серпні 2013 року 61% опитаних підтримали б проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні. При цьому 46% опитаних готові у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках.

Про це йдетьсяу звіті про результати останнього дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

Водночас 28% - не підтримали б проголошення Незалежності України, ще 13% - не визначилися. З серпня 2012 року ці показники практично не змінилися.

Згідно з результатами дослідження, якщо на Заході Незалежність  підтримали б майже 90%, на Півночі та в Центрі - майже 70%, то на Сході та Півдні - менше половини, а на Донбасі - взагалі лише третина. Лише на Донбасі кількість противників Незалежності перевищує кількість прихильників - рік тому ці показники були майже рівні.

При цьому, серед прихильників Партії регіонів майже половина підтримали б Незалежність, а майже 40% - ні. Тоді як серед прихильників КПУ домінують противники Незалежності (дві третини).

Що молодші респонденти, то більше вони підтримують Незалежність України. Є також і залежність від статі та матеріальних статків: чоловіки більше підтримують Незалежність, ніж жінки, так само, як і матеріально забезпечені українці воліють бачити свою країну незалежною.

Майже 80% респондентів, які вважають рідною мовою українську, підтримують Незалежність. Водночас, серед респондентів, які вважають рідними одночасно російську та українську - таких близько половини, а серед тих, які вважають рідною лише російську, - лише третина.

Показовою є також релігійна вибірка: майже 90% прихожан УГКЦ, понад 70% УПЦ (КП) та майже 60% просто віруючих, які не відносять себе до жодної конфесії, підтримують Незалежність. Тоді як серед прихожан УПЦ (МП) таких менше половини, хоча і серед них кількість прихильників Незалежності перевищує кількість противників.

46% опитаних готові у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках. За останні три роки це найвищий показник: так, у 2010 році таких було 43%, у 2012 - лише третина. Разом з тим, 43% опитаних не готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках, 11% - не визначилися.

Якщо раніше підвищену готовність відстоювати свою країну зі зброєю в руках висловлювали переважно прихильники лише партії «Свобода», то зараз таких однакова кількість і серед прихильників інших опозиційних партій: «УДАРу» та «Батьківщини» - близько 60%.

При цьому соціологи відзначають, що на Донбасі кількість опитаних, які готові відстоювати територіальну цілісність країни зі зброєю в руках, у 1,5 рази вища, ніж кількість людей, які підтримали б Незалежність.

Майже 60% чоловіків та кожна третя жінка готові захищати свою країну зі зброєю в руках. Чим молодші респонденти, тим вищу готовність декларують до відстоювання країни.

Опитування проводилось аткож і на предмет патріотизву. 40% опитаних однозначно характеризують себе як патріотів, ще 41% - швидше так, ніж ні. Разом з тим, 13% опитаних не вважають себе патріотами. Ще 5% - не змогли визначитися. Т

Цікаво, що більшими патріотами себе вважають найстарші та наймолодші респонденти. Водночас, що старші респонденти, то менше вони підтримують Незалежність України. Отже, частина респондентів, називаючи себе патріотами своєї країни, не мають на увазі незалежну Україну, і більше таких саме серед старших людей.

Дослідження проводилось з 9 по 18 серпня серед населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face).

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30%, - не більше 2%, для значень, близьких до 10%, - не більше 1,3%, для значень, близьких до 5%, - не більше 1%.

Розподіл областей: Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька; Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська; Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська; Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь; Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська; Донбас: Донецька, Луганська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...