App Store Google Play

Хлопчина з Дніпропетровщини став наймолодшим студентом України

16.08.2013 16:18
Хлопчина з Дніпропетровщини став наймолодшим студентом України

14-річний Юра Шиховцев з міста Жовті Води  став наймолодшим студентом України. Хлопець екстерном закінчив школу і вступив на фізичний факультет Київського нацуніверситету ім. Шевченка.

«Я мріяв стати студентом цього вишу і відразу подав туди документи. Мама вирішила все ж перестрахуватися і подала ще копії в інші київські виші. Там я, до речі, теж пройшов. Спочатку я вагався, вступати на фізика або йти до музичного училища - я граю на акордеоні. Але остаточне рішення прийняв після того, як побував на міжнародній конференції в Алушті минулого літа. Тоді вразили доповіді швейцарських фізиків про адронний колайдер»,- розповідає юнак.

Сам він стверджує, що зовсім не вундеркінд і не має якихось суперздібностей.

"Просто займаюся тим, що цікаво, - говорить Юрій. -  До того ж батьки дуже мене підтримували, тому іспити зміг здати екстерном. А так би ще два роки витратив на школу. Що молодший організм, тим краще він сприймає нову інформацію.

За словами Юрка, йому зовсім не страшно буде вчитися в університеті з хлопцями, набагато старшими за нього: «Я встиг закінчити перший курс промислового коледжу у себе в місті, де і відчув на собі, як воно - навчатися у вищій школі, і я впорався, був одним з кращих учнів. Думаю, університет мені буде по плечу», - впевнений хлопець.

Батьки віддали Юру до школи у 5 років, читати хлопець навчився у трирічному віці. З трьох років хлопчина також займається дзюдо, захоплюється психологією, шахами, програмуванням, англійською, пише роботи з фізики та англійської в МАН, влітку їздить в мовні або спортивні табори.

Дуже багато з онуком займався дідусь. Він інженер і перекладач, отже з п'яти років став навчати онука англійської мови. Спочатку в ігровій формі, потім за підручниками.

А от фізикою Юрко захопився завдяки своїй мамі - вчительці фізики. Вона зуміла цю складну науку донести так, що дитині сподобалося.

"Юрій Шіховцев буде вчитися нарівні з усіма іншими студентами, - зазначив декан фізичного факультету КНУ, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики Микола Макарець. - Нечасто, але буває, що до нас приходять хлопці молодше 17-18 років, і вчаться вони нормально. Але за мою 33-річну викладацьку діяльність щось не пригадаю випадку, щоб у наш вуз вступив 14-річний студент. Нам всім буде цікаво, як цей хлопчина себе проявить".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...