App Store Google Play

Адвокати вказують на нерівність сторін у суді над «терористами»

16.08.2013 14:50
Адвокати вказують на нерівність сторін у суді над «терористами»
Захисники підсудних навели приклади, як представники прокуратури отримують у суді більше можливостей, ніж адвокати.

Адвокат Дмитра Реви Віталій Погосян наголосив, що на відміну від захисників, обвинувачі добре обізнані про те, в якій послідовності будуть допитувати свідків. Наприклад, коли опитали не всіх свідків подій у Харкові, адвокати сподівалися, що в наступному засіданні продовжиться допит решти. Проте суд перейшов до свідків «запорізького епізоду».

«Ми готувалися до одних, а допитують інших. 76 томів кримінальної справи... Це нам треба швидко перелаштуватися, щоби знайти їх в матеріалах. Ніхто із захисників не обурювався, що давайте перенесемо засідання, аби ми підготувалися. При цьому сторона обвинувачення знає, які свідки в яке засідання будуть доставлені. Це рівність сторін?» - поскаржився Віталій Погосян.

Натомість, зазначив він, на його клопотання про виклик свідків прокуратура попросила часу, аби підготуватися до наступного засідання: «Встає прокурор і каже: нам треба почитати, а що ж це за свідки, і яку інформацію вони несуть. Це що, сторона обвинувачення не знає матеріалів справи. Цілих чотири прокурори».

Адвокат вважає порушенням і те, що свідків, заявлених адвокатами суд зобов'язує доставляти самим адвокатам. Адвокат Погосян називає це маніпуляцією кодексами, адже така норма передбачена новим КПК, а не старим, за яким слухається справа про теракти.

З колегою погоджується адвокат Льва Просвірніна Олена Кирилова. Вона наголошує, що виклик свідків, ініційований захисниками, є одним із засобів реалізації права на захист. «Виходить, реалізація права на захист ставиться не в залежності від того, які покази може дати свідок, а від того, чи забезпечить сторона захисту явку свідків», - наголосила Олена Кирилова.

Вона повідомила, що не лише у процесуальних, а і в побутових моментах, адвокатів утискають. Так їй неодноразово забороняли користуватися розеткою для підзарядки ноутбука. «Неодноразово я просила дозволу у конвоїрів, але мені казали, що суддя не дозволяє, і що вона сильно сварила помічника, яка один раз дозволила мені підключитися. Хоча прокурори підключаються постійно і ніяких питань до них не виникає», - розповіла Олена Кирилова.

Як повідомляв  Дніпроград, судовий процес моніторять представники омбудсмена. Вони стежать за дотриманням процесуальних норм та прав усіх учасників процесу, але свої висновки нададуть тільки після того, як буде оголошено вирок, і він набуде законної сили.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...