App Store Google Play

У Дніпропетровську газовики здирають з абонентів кошти за неспожитий газ

14.08.2013 12:49
У Дніпропетровську газовики здирають з абонентів кошти за неспожитий газ

Дев'ятиповерхівка по вулиці Героїв Сталінграда, 138 побудована у 1973 році з системою централізованого гарячого водопостачання (ЦГВ) від відомчої котельні, що в сусідньому будинку. В жовтні 1997 року «Дніпрогаз» в односторонньому порядку розірвав договір на постачання газу в котельню через заборгованість ЖЕКу, яка виникла від так званої курсової різниці. У мешканців на руках зберігається відповідний документ.

З тих пір «Дніпрогаз» як ініціатор, а ЖЕК, умивши руки, спокійно, хоча й протизаконно залишають мешканців без гарячої води.

У 1999 році газовики згадали, що на людській  біді ще й можна заробити. Та неабияк. Знову таки незаконно, «заднім» числом - з жовтня 1997 р. -  поставили людей на борговий «лічильник». Тому що 06.08.98 за № 822 земляк Пустовойтенко на посаді прем'єр-міністра підписав Постанову про пункт 5 до Постанови № 619 від 06.08.96, яким на час перерви в ЦГВ норма споживання газу на підігрів води на газовій плиті збільшується майже вдвічі: з 9,8 куб метрів на людину в місяц до 18,3.

Хто ж після цього буде відновлювати ЦГВ? Вигідно всім: і ЖЕКам, і місцевій владі, а головне - «Дніпрогразу», який став загрібати гроші лопатою фактично ні за що, просто так.

Кожен з жителів дев'ятиповерхівки повівся на свій розсуд. Хто платив, в хто - ні. Принципово. Вважаючи накинуте «газове ярмо» і незаконним, і несправедливим.

З роками ситуація дедалі загострювалася. Каструльний варіант ЦГВ затягувався. Попри прийняття Закону України «Про житлово-комунальні послуги»,  який статтею 16 від першого до останнього, сьомого пункту роз'яснює як оформлюється ПЕРЕРВА в безперебійних жилкомпослугах і що обмеження в обсягах чи переліку послуг не може перевищувати ОДИН РІК, «перерва» на Героїв Сталінграда, 138 триває вже 16 (!) років.

Апелювання до ЖЕКу, міськради, «Дніпрогазу» мали нульову реакцію. Не виконане досі і рішення Бабушкінського районного у місті суду від 04.12.2006 про забезпечення мешканців послугами ЖКГ в повному обсязі і належної якості. Найдужче «Дніпрогаз» ненавидить квартиру, яка здобула вищеназване судове рішення, хоча в позові самі газовики не фігурували.

Тепер газовий монополіст вимагає доплати, бо квартира продовжує справно оплачувати норму 9,8 куб метрів, переконливо доводячи, що з 52 літрів. підігріти 74  неможливо. 52 л - це добові витрати холодної води на людину, які фіксує встановлений в помешканні лічильник. 74 л - обсяг холодної води, додатковий до ще радянської норми 195 літрів на людину щодобово, обчислені міськрадою і зафіксований в її рішенні № 3884 від 20.12.04.

Іншими словами, люди в цьому помешканні згідно з показником встановленого лічильника води, на добу споживають від 52 до 56 літрів на одну особу. Це стабільний показник, який фіксується протягом семи років. А «Дніпрогаз» хоче здерти з них за 74 літри, доданих до 195 при нормальному функціонуванні ЦГВ. 

Тобто, «Дніпрогаз» хоче здерти за Невитрачений обсяг газу на щоденний підігрів семи (!!!) відер води на кожного проживаючого в квартирі. Якщо виходити з цих норм, то немає коли жити, спати, працювати, бо весь цей час потрібно днювати і ночувати біля плити, гріючи ці відра. Це фізично й очевидно  нереально. То як же можна змиритися з такими грабіжницькими рахунками, якщо ти - не дебіл і не раб, а людина при здоровому глузді і добрій пам'яті.  

«Дніпрогаз» серйозно погрожує позбавити газопостачання квартири. Одну призначену для відключення дату люди протрималися, не впускаючи на поріг представників «Дніпрогазу». Що буде далі - невідомо.

UAINFO

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...