App Store Google Play

Це літо може стати останнім для України

14.08.2013 12:22
Це літо може стати останнім для України

Так, мабуть, воно, літо'2013, поставить якщо не остаточну, то бодай проміжну крапку у стосунках України з Росією, які досі базувалися на домінанті північної сусідки у всіх сферах життя «незалежної та соборної». Для Києва - це найвищий час обирати: або йти далі, відкинувши вчорашні стереотипи і застереження, або ж гнити у status quo, культивувати залежність аж до добровільної капітуляції перед Москвою.

Фактично днями, коли Владімір Путін вдався до, м'яко кажучи, недипломатичного жесту під час свого візиту з нагоди 1025-ліття Хрещення України-Русі, ми мали нагоду наочно переконатися у різниці стилів правління російського «царя-батюшки» і українського «пахана». Мушу сказати, що моє враження цілком підтвердило давні рефлексії. В Росії вже давно панує тиранія під назвою «керована демократія», але назва тут, як мед - від довгого споглядання слоїка солодко, далебі, не стане. В Україні, скільки б про не волали лідери опозиції про «диктатуру», особливості менталітету, відсутність залежностей від «колективного», від держави, зводять авторитарні спроби Януковичананівець, надають їм відтінки іронічного, макабричного, взагалі - безглуздого.

Цей штрих наштовхує на алюзії з епохою пізнього брєжнєвізму, коли серед позірно сірої (на вигляд теж), пригніченої совкової спільноти, серед закатаного в асфальт духу і казенності думки справжнього розквіту набув жанр анекдота. Я знаю про жахливу ідеосинкризію Януковича до насмішок над його персоною, але це його особистий ґандж, тож він мусить собі зарадити з ним самотужки.

Святослав Шевчук, першосвященик УГКЦ, якось зауважив, що «кожна тоталітарна ідеологія, до певної міри, витворює феномен зайвої людини - хтось є зайвий, хто не підпадає під чиїсь вузько корпоративні інтереси». Поважний владика, мабуть, первинно мав на увазі Україну. Але, як вже зауважено, якщо у нас і є «тоталітаризм», то він - уцінений, гротескний, оперетковий. Можемо говорити, радше, про рахітичну автократію з елементами махновщини... Та ось у стосунках Путіна і Януковича цей вислів Святослава Шевчука є фаховим діагнозом. ВВП свідомо шукає «зайвих», а відтак, коли його пошуки доходять логічного результату, прилюдно істерить, мовляв, його принижують. Та що там його, Ра-а-ссе-ю!!!

Янукович у рідному (теж умовно) Києві був зайвим у планах Путіна. Відтак зайвим виявився Обама, - ВВП подумав було собі, що нап'ялена на його натренований східними єдиноборствами торс тога лідера «супердержави» (сумнівний висновок як на ХХІ століття) дозволить йому збиткуватися над національними інтересами Вашинґтона. Сноуден- ще той пройдисвіт, правда, його вчинки наразі толеруються «світовою громадськістю», заскоченою відкриттям «секрету Полішинеля - тотальним прослуховуванням), але, будь на місці Сноудена банальний кримінальник, результат був би ідентичним. Бо Путіну треба щось робити: задля власного реноме серед російського посполитства, принаймні. Виловленими тувинськими щуками, вдало підретушованими кремлівськими веб-майстрами, тут не обійдешся. Авторитет еРеФії котиться з гірки, змітаючи на шляху усі набуті попередниками «фішки».
А ось Янукович, саме завдяки своїм фобіям (нетерпимості до кпинів, до принижень, а ще - глибинного страху перед «гражданамі начальниками», а ВВП з когорти тих, «у погонах), місцями вдало, місцями не дуже, шукає інших стежечок, серед яких - найпротоптаніша і найпривабливіша - в Європу. Тим паче, що на цю стежечку його посилено штовхає найближче оточення, мабуть, і улюблений синочок теж.

Інша річ, - там, у Європі, доведеться жити за певними правилами, що своєю кондовістю і почасти теж відсутністю будь-яких здорових сенсів, здатні довести до істерик. Особливо новачків. Та це квіточки, порівняно із свавіллям, бундючністю і жорстокістю, характерних для шлюбу в Митному союзі.

«Догора останнє літо». Восени порахуємо курчат.

UAINFO

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...