App Store Google Play

Частка «тіньових» закупівель держпідприємств зросла втричі

12.08.2013 15:16
Частка «тіньових» закупівель держпідприємств зросла втричі
У першому півріччі поточного року частка закупівель державних, комунальних та казенних підприємств, які проводилися без застосування тендерних процедур, сягнула 44% (або 17 млрд. грн.) від загального обсягу закупівель держпідприємств. Про це свідчать статистичні дані Держстату України про проведення закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти у січні-червні 2013 року.

Таким чином, частка «тіньових» закупівель держпідприємств зросла майже втричі, у порівнянні із відповідним періодом попередніх років, згідно із дослідженням Центру політичних студій та аналітики.

Протягом останніх трьох років вона складала в середньому 16%. Так, у першому півріччі 2010 року вона дорівнювала 20% (або 4 млрд. грн.), у першому півріччі 2011 року - 17% (9,8 млрд. грн.), а у першому півріччі 2012 року - 13% (10 млрд. грн.), за даними Держстату України.

Якби ця тенденція зберігалася, обсяг закупівель держпідприємств без проведення тендерних процедур та оприлюднення їхніх результатів склав би лише 6 млрд. грн. у першому півріччі поточного року (всього за цей період держпідприємства здійснили закупівель на 40 млрд. грн.). Отже, «у тіні» опинилося щонайменше 11 додаткових мільярдів цих закупівель, за оцінкою ЦПСА.

Нагадаємо, що закупівлі держпідприємств за власні кошти були виведені з-під дії профільного закону у липні 2012 року тодішньою парламентською більшістю (Партія регіонів, КПУ та фракція Народної партії В.Литвина). Президент України Віктор Янукович підписав відповідний закон, незважаючи на заперечення представників ЄС, громадських організацій та мас медіа України. 

У 2013 році представники трьох опозиційних фракцій зареєстрували законопроекти № 2207 та 2012а. Перший передбачає обов'язкове оприлюднення результатів закупівель держпідприємств за власні кошти. Другий запроваджує комплексну систему оприлюднення інформації про використання публічних коштів, включаючи кошти держпідприємств.

У квітні-липні поточного року законопроект № 2207 був фактично підтриманий Службою безпеки України та низкою відомств (Мінекономрозвитку, Мінфін, МВС, Антимонопольний комітет), як свідчить переписка СБУ із Кабінетом Міністрів, оприлюднена тижневиком «Дзеркало тижня. Україна».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...