App Store Google Play

Як Дніпропетровські посадовці вкрали у безробітних мільйони гривень

10.08.2013 13:32
Як Дніпропетровські посадовці вкрали у безробітних мільйони гривень

Виникненню схеми з привласнення дніпропетровськими підприємцями на пару з високопосадовцями дніпропетровської ОДА мільйонів бюджетних коштів сприяла постанова Кабміну «Про створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних районів».

Програмою передбачалося виділення коштів на створення нових робочих місць для працевлаштування працівників вуглевидобувних підприємств, які закриваються у зв'язку з вичерпанням запасів корисних копалин.

Соціальне призначення програми, спрямованої на зайнятість безробітних шахтарів, начебто не повинно викликати сумнівів. Втім не все так просто.

Виділення урядом коштів відбулося в 2011 році. Ініціатива про включення Дніпропетровщину до списку регіонів, які отримують «фінансові вливання», походила від екс-губернатора Дніпропетровщини, а нині віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула.

Так, у 2011 році в рамках реалізації анонсованої програми, на Дніпропетровщині «на папері» відбулося відкриття нової лінії з виробництва зварних труб малого діаметру на ТОВ «Дніпровський трубний завод». Про цю події чиновники прозвітували в Київ. Для створення лінії, між іншим, було залучено понад 11 млн. грн, «виграних» трубовиками на так званому конкурсі, організованому Дніпропетровською ОДА.

Сумнозвісна лінія з виробництва сталевих електрозварних прецезійних труб, на якій

Сумнозвісна лінія з виробництва сталевих електрозварних прецезійних труб, на якій "працевлаштували" 130 "безробітних" . Фото з сайту pzto.dp.ua

У той же час, відповідно до інформації, оприлюдненої на офіційному сайті ОДА, лінію відкрито лише у 2012 році.

І це далеко не єдина суперечність у цій справі...

У відкритті лінії начебто взяв участь перший заступник губернатора Дніпропетровщини В'ячеслав Задорожний. В інформаційному повідомленні сайт ОДА пафосно звітує про будівництво доступного житла, нових лікарень, шкіл, та, завдяки новій лінії на трубному заводу, про відкриття 131 нового робочого місця, які насправді не створювались!

Обставини проведення конкурсу з розподілення бюджетних коштів

У квітні 2011 року Дніпропетровською ОДА проведено конкурс з визначення підприємств, установ, організацій, на яких створюються робочі місця для забезпечення зайнятості населення вуглевидобувних районів.

Оголошення про проведення конкурсу було розміщено на шпальтах офіційного часопису Дніпропетровської ОДА - газети «Вісті Придніпров'я» 12 квітня, а вже через тиждень похапцем відбувся конкурс, що є саме по собі дивним, бо далеко не всі підприємства, які планували взяти участь у конкурсі, встигли підготувати необхідну документацію для участі.

Для визначення переможців було створено комісію, яку очолив перший заступник губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула - В'ячеслав Задорожний. До складу комісії серед інших увійшли заступники губернатора Марія Пустова, перший заступник голова облради Андрій Муксімов (наразі працює заступником керівника служби віце-прем'єра Вілкула), начальник Держфінінспекції області Руслан Качан, голова Держподаткової адміністрації Сергій Шинкаренко, голова постійної комісії облради Наталія Гончаренко, редактор ДТРК 51 канал Фролова.

У підсумку переможцями «конкурсу» стали три підприємства (одне дніпропетровське і два криворізьких), на рахунки яких перераховано вищезазначені кошти: ТОВ «Дніпровський трубний завод» отримав 11 100 000 гривень, ТОВ «Кривбасремонт», 10 006 000 гривень, ПАТ «Електрозавод» - 11 374 000 гривень.

Але за якими критеріями оцінювались бізнес-плани учасників конкурсу, і за якими, власне визначено переможців серед 18 учасників, члени комісії не можуть пояснити до сих пір ані журналістам, ані правоохоронцям, які перевіряли обставини проведення конкурсу та визначення учасників.

Як повідомило нам джерело в правоохоронному органі, допити свідків у даній справі виявили ряд суперечностей. Засідання комісії, зі слів одного з учасників, звелося до доповідей голови комісії Задорожнього. У свою чергу керівник одного з органів фінконтролю, що брав участь у роботі комісії, стверджує, що доповідалися лише показники діяльності учасників щодо чотирьох з семи оголошених критеріїв конкурсу.

«Задорожний оголосив комісії число балів щодо кожного підприємства, при цьому кількість балів вголос не підраховувалися, обставини визначення сум балів переможців на засіданні не оголошувались», - зазначив цей посадовець. Тобто, хто підрахував бали, лишається невідомим.

Ще один дуже цікавий момент: відповідно до протоколу комісії, число балів доповів заступник голови комісії Андрій Муксімов, але згідно свідчень Натальї Гончаренко, Муксімова на засіданні комісії не було.

Редактор 51 каналу підвела риску під свідченнями чиновників. «Я не пам'ятаю засідань комісії за участі Муксимова щодо розподілення коштів для безробітних», - зазначила Фролова.

Підсумовуючи вище написане, робимо висновок, що засідання комісії стосовно розподілення 32 мільйонів бюджетних коштів не проводилось взагалі... або якщо проводилось, то з порушенням всіх можливих норм, і переможці конкурсу були визначені заздалегідь.

Тому обставини проведення конкурсу і зацікавили слідчих Генеральної прокуратури.

По аналогічній справі, щодо розподілення коштів «виділених на боротьбу з безробіттям» в Донецьку, раніше було порушено кримінальні справи стосовно посадових осіб та працівників Державного центру зайнятості Мінсоцполітики України, яким інкримінують хабарництво.

На даний момент 5 високопосадовців Держслужби зайнятості на чолі з керівником Володимиром Галицьким перебувають під вартою. Високопосадовці ж із Дніпропетровської ОДА, які відповідали за розподіл коштів тут, чомусь проходять по справі лише як свідки.

Хоча, за даними наших джерел у правоохоронних органах, відкат, отриманий чиновниками ОДА, становив 20% від загальної суми...

Як гартувалася сталь: використання Дніпровським трубним заводомотриманих коштів

У розпорядження журналіста сайту «Ні корупції» потрапив текст договору між ТОВ «Дніпровський трубний завод» та ТОВ Павлоградський завод технологічного обслуговування». Відповідно до договору, останні продали на трубний завод лінію з виробництва сталевих електрозварних прецезійних труб за 11 100 000 грн.

Цікаво, що ТОВ «Дніпровський трубний завод» є засновником ПЗТО («Павлоградського заводу технологічного обслуговування»). Тоді фактично виходить, що один і той самий господарюючий суб'єкт сам у себе купив лінію за 11 мільйонів бюджетних гривень.

Протягом 2011 року ДТЗ («Дніпровський трубний завод») перерахував зазначені кошти на рахунки ПЗТО. А далі почалися більш, ніж цікаві рухи коштів, отриманих ПЗТО.

Орел дом

Дім директора підставної фірми

Частину отриманих коштів(2.444.996 грн) ПЗТО у порядку погашення кредиторської заборгованості перерахував на користь ТОВ «СКОВЕКС-МЕТ», яке юридично розташоване у Дніпропетровську, на вулиці Набережна Заводська,7 (відомий мешканцям Дніпропетровська Меблевий завод). Втім, за вказаною адресою СКОВЕКС-МЕТ ми не знайшли, як і директора та засновника фірми 27-річного Дмитра Євдокімова.

До речі, сам Євдокімов зареєстрований у м. Дніпропетровську, вул Аптекарська балка, 17/1, але за місцем реєстрації не проживає близько 5 років (зі слів бабусі, що відкрила ворота будинку).

Далі ТОВ «СКОВЕКС-МЕТ перерахував кошти на рахунок фірм, які нині визнані банкрутами, - ТОВ ТАЙМ-СЕРВІС та ТОВ ДНІПРОТОРГСЕРВІС плюс. Обидві збанкрутували в один і той же день- 24.02.2012.

Окрім того, слідчими Генеральної прокуратури встановлено: частину коштів - 1.144.000 грн у порядку поповнення власних обігових коштів перераховано в Південкомбанк на рахунок, що належить ТОВ ПЗТО.

Як повідомило наше джерело, «Загальна сума виведених з господарського обігу коштів - 3.588.966 гривень».

Отже, шляхом укладення безтоварних угод з використанням підставних фірм більше, ніж 3.5 млн. гривень переведено в готівку, іншими словами - привласнено.

Як НЕ створювались робочі місця

ТОВ «Дніпровський трубний завод», один з переможців конкурсу по створенню нових робочих місць, забов'язувався створити 131 нове робоче місце, ніби саме для того і купували в «ПЗТО» лінію з виробництва сталевих електрозварних прецезійних труб.

Ми зателефонували відповідальним особам з ПЗТО, відрекомендувавшись покупцями з Ужгорода, і поцікавились, скільки людей обслуговує лінію.

«Цю лінію обслуговує не більше 10 людей, - безапеляційно сказав Валерій Дружинін - технічний директор ПЗТО. Плюс технічний персонал, разом не більше 14 людей».

Погодився з ним і відповідальний за продажі Сергій Огієнко, відзначивши, що не більше п'ятнадцяти людей, включаючи технічний персонал, працює на такій лінії.

Зазвичай на виробництвах труб працює три зміни. У нашому випадку маємо 15 працівників стану, додамо сюди 10 осіб технічного обслуговування. В результаті виходить, максимум, 25-30 нових робочих місць створено на трубному заводі!

Тим не менше, ДТЗ відзвітував до центру зайнятості про створення 131 місця, включивши до звіту 10 місць, які існували ще до програми створення нових робочих місць.

Дві жінки, які ніби поповнили лави робітників трубного заводу, на допитах зізналися, що не збиралися працювати, а лише подали документи для нарахування трудового стажу. Ще близько 30 фіктивно працевлаштованих осіб є членами футбольної команди, яка фінансується паном Геогрієвим - засновником ТОВ «Дніпровський трубопрокатний завод».

Замість епілогу

Все ж таки недарма регіонали (всі фігуранти цієї справи є членами ПР, включно з Георгієвим) називають себе професіоналами. Бо лише справжні професіонали спромоглися б вийняти з бюджету мільйони гривень, мотивуючи це все потребою створення нових робочих місць, при цьому не плануючи їх створювати. Водночас, устами штатних трубадурів ПР, тиражуються байки про чергові успіхи у боротьбі з безробіттям.

Ні корупції!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...
В реальній Україні:> "В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків"> "Ежегодно в стране от туберкулеза умирают 4 тысячи пациентов, т...