App Store Google Play

Найдосвідченішому Президенту України сьогодні 75

09.08.2013 11:14
Найдосвідченішому Президенту України сьогодні 75

Другий президент незалежної України Леонід Кучма відзначає сьогодні, 9 серпня, 75-річний ювілей.

Він народився у селі Чайкине в Чернігівській області, у 22 роки закінчив Дніпропетровський державний університет (фізико-технічний факультет за спеціальністю "інженер-механік в галузі ракетної техніки").

Космосу він віддав понад тридцять років, працюючи у КБ "Південне" у Дніпропетровську та у виробничому об'єднанні "Південний машинобудівний завод".

Почавши свою кар'єру інженером, майбутній глава держави у 1986-1992 рр. командував ВО "Південний машинобудівний завод", одним з найбільших у світі підприємств з виробництва бойової та ракетно-космічної техніки.

А потім у ракетника Кучми почалася кар'єра політична. Він був депутатом Верховної Ради України I і II скликань, у 1992-1993 рр. очолював Кабмін, а в липні 1994 року був обраний президентом України, змінивши на цьому посту Леоніда Кравчука. Кучма поки що залишається єдиним з президентів України, якого у 1999-у році обрали і на другий термін.

Після того, як пішов з великої політики, професор, кандидат технічних наук, автор винаходів і науково-технічних робіт, почесний доктор кількох зарубіжних ВНЗ і дійсний член ряду академій наук очолює створену ним благодійну організацію "Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна".

Л.Кучма - автор шістьох публіцистичних книг, включаючи гучні "Україна - не Росія" і "Зламане десятиліття".

Політологи і політики по-різному оцінюють "епоху Кучми", який неодноразово ставав заручником боротьби ворогуючих олігархічних кланів і фігурантом гучних політичних скандалів.

Його звинувачували і в причетності до "справи Гонгадзе", і в незаконній торгівлі зброєю, що виявилося фікцією, і в антидержавній кадровій політиці, і у пригніченні громадянських свобод.

Але в новітню історію України президент Кучма увійшов як Глава держави, яка вступила 1995 року до Ради Європи, його підпис стоїть під мадридською Хартією про особливе партнерство України і НАТО (1997). І за його президентства починався нинішній курс України на євроінтеграцію.

При Кучмі Україна отримала не лише власну національну валюту, а й нову Конституцію, коли президент під загрозою розпуску парламенту змусив депутатів провести "конституційну ніч" з 27 на 28 червня 1996 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...