App Store Google Play

Настільки "за", що аж "проти"!

06.08.2013 14:47
Настільки "за", що аж "проти"!

Структура євроінтеграційних настроїв українців - це класична схема споживацької мрії: зарплати як в ЄС та решта атрибутів власного добробуту, і безпроблемний виїзд на заробітки.

Безглуздість інформаційних потоків політичного літа відповідає диким кліматичним стрибкам української погоди: від сухої спеки пустелі і до тропічних злив з градом.

Напередодні Вільнюського саміту "Східного партнерства", де реальністю мала б стати угода про асоціацію з Євросоюзом, щодня на голови все ще читаючої публіки виливається контрастний душ.

Щодня ті самі три інфо-потоки: провал! і тепер путінський Митний Союз стає невідворотнім, протилежний - Кремль безсилий і тому угода буде підписана, і третій - або проблема Тимошенко таки розсмокчеться в німецькій лікарні і все буде добре, або не вирішиться - і не все буде добре.

І так щодня. Як заявив експерт №1, як передбачає експерт №2, або як застерігає експерт №3 - щоденні "бла-бла-бла" гадання про результати саміту. Для чого усе це інформаційне сміття?

Під усі ці голослівні прогнози підганяють і соціологію євронастроїв населення, які ніби-то постійно зростають. А вже іншого дня видають на-гора протилежне - ядерний південно-східний електорат Януковича так і залишається прихильником "русского міра" та євразійського майбутнього.

Можна подумати, що настрої та соціологія останніх років бралися до уваги в кабінетах на Банковій! Прихильники громадянського суспільства мають завжди пам'ятати, як ухвалювалися Харківські угоди і чи врахував тоді Янукович суспільні настрої.

Скільки ж українців хотіли кремлівський флот і військові російські бази ще на пів століття в обмін на віртуальні доларові знижки ціни газу для ахметових-фірташів? Ну і де тут суспільні настрої в геополітичних рішеннях керівництва?

Так само єдиноутробно будуть прийматися в останню хвилину і рішення про Митний Союз чи Євроспільноту. І соціологія буде останнім з тих факторів, на які зважатимуть.

Хоча, швидше за все, її взагалі до уваги ніхто не братиме. Фактор ув'язненої Тимошенко та проблема другого терміну у виборах 2015 - це єдині стовпи ухвалення осінніх рішень у головному кабінеті на Банковій.

Отже, для громадян (а це лише частина населення) залишається невідомим ні остаточні рішення в окремо взятій голові №1, ні відповідь на сакральне "що робити?" далі, якщо угода з ЄС буде проваленою. Заяви опозиції щодо "плану Б" у випадку фіаско угоди про асоціацію з Європейською Унією лише підтверджують очевидне - такого плану немає.

Максимум знову будуть "водити козу" по обласних центрах - така собі "Вставай Україно-2". А соціологія з урахуванням ідеологічних арсеналів РФ в Україні, які одразу переорієнтуються на возвеличення Митного Союзу, швидко буде змінена через тотальне оспівування спільного Євроазійського майбуття.

Адже прихильність до європейської інтеграції аморфна і базується виключно на очікуваннях пострадянських українців на негайне "покращення вже сьогодні". Знаменник лишається незмінним вже двадцять років - совок...

Структура євроінтеграційних настроїв українців - це класична схема споживацької мрії: зарплати як в ЄС та решта атрибутів власного добробуту, і безпроблемний виїзд на заробітки. А так звані "європейські цінності" витають у тих самих містичних сферах, де були колись "рівність, братерство і свобода" для мешканців СРСР.

Спитайте перехожих на вулицях будь-якого обласного центру, а які європейські цінності вони розділяють і отримаєте готову комедійну телепрограму з циклу "Абсурд і маразм нашего городка".

Банальності про демократичність і соціальну справедливість держави зможе пояснити хіба що якийсь випадковий політолог, якщо раптом впіймаєте його серед пішоходів. Він ще про транспарентність може щось заліпити - і хто ж то буде слухати?

Чи багато ваших друзів та знайомих переймаються проблемами та інформаційними потоками з теренів Європейського союзу? Може щодня дивляться "Євроньюз", читають впливові газети та видання з країн ЄС? У нас в МЗС таких на пальцях можна перерахувати.

А серед інтелектуалів картина не краща - усіх разом можна однією "маршруткою" вивезти в Брюссель на екскурсію.

Які європейські цінності, якщо більшість населення України сприймає за належне щоденне порушення елементарних заповідей Божих та кримінального кодексу?! Не вбивай, не кради, не свідчи ложно на ближнього твого, не пожадай нічого того, що є власністю ближнього твого, люби свого ближнього, як самого себе.

А тепер порівняйте ці постулати з новинами будь-якого дня за останні роки покращення. І як результат? Очікуваний, як для країни, яка щойно влаштувала фрік-святкування 1025 - ліття Хрещення...

Отже, у випадку осіннього фіаско десятилітньої праці сотень фахівців та бюрократів, які готували ці угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі України з Євросоюзом, жодні протести неможливі. Бо просто нікому обурюватися - населення ж велике, а от європейців замало.

Роман ЧАЙКА, ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...
В реальній Україні:> "В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків"> "Ежегодно в стране от туберкулеза умирают 4 тысячи пациентов, т...