App Store Google Play

В ДАІ зізнались, що не можуть притягнути Вілкула до відповідальності

05.08.2013 13:31
В ДАІ зізнались, що не можуть притягнути Вілкула до відповідальності

У ДАІ розглянули заяву активіста руху "ЗОВ" і... не змогли покарати віце-прем'єра України за порушення останнім ПДР.

У відповіді майже на двох сторінках співробітники ДАІ написали дуже багато інформації. Більша половина тексту присвячена тому, як, і на підставі яких законів, працює ДАІ і що вони можуть робити, а що ні.

Загальний текст відповіді зводився до того, що покарати за порушення ПДР винного вони не можуть, адже фотографії, що були прикріплені до заяви, зроблені не співробітником міліції за допомогою сертифікованого приладу, а на побутовому фотоапараті.  А оскільки фототехніка побутова - світлини не можна використовувати як доказ у справі.
Дане формулювання є дуже дивним, бо ж неодноразово ДАІ карало порушників ПДР (зокрема інспекторів ДАІ), коли до заяв були також прикріплені фотографії зняті на "побутові прилади". Чому, до  розгляду заяви на віце-прем'єра ДАІ поставилось інакше - не зовсім зрозуміло. Скоріше всього, це був формальний привід, аби не карати Вілкула за порушення ПДР.
Не втрималося ДАІ і від того, щоб, так би мовити, не "ткнути заявника носом" в бруд. На початку відповіді вони відзначили, що заявник вказав у документі неправильний підпункт ПДР (замість ч.5 ст.121 було написано ч.4 ст.121), однак не повідомили який же пункт правильний.

В резолютивній частині відповіді зазначено, що добровільна оплата штрафу паном Вілкулом не говорить про те, що він порушник ПДР, а свідчить про те, що він "проявив правову культуру і громадянську свідомість".

В ідеалі, після заяви про порушення ПДР, ДАІ повинно було передати всі матеріали мінімум в РВВС, щоб співробітники рай відділу провели розслідування, встановили особу порушника, запросили його на бесіду до відділення, опитали свідків (хоча б тих інспекторів, що супроводжували колону мотоциклістів) , відправили фотознімки на експертизу (якщо у них є сумнів у їх достовірності) і потім передати всі дані і докази назад в ДАІ - щоб ті таки склали протокол за порушення ПДР.

Однак, такий порядок розгляду заяв в нашій країні не застосовується, хоча він повністю відповідає загальноєвропейським тенденціям права, про які, до речі, у відповіді  ДАІ було також згадано.

За матеріалами ЗОВ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...