App Store Google Play

Експерти пояснили, для чого Партія регіонів розігрує "карту фашизму"

05.08.2013 15:14
Експерти пояснили, для чого Партія регіонів розігрує "карту фашизму"

В Україні не існує фашистського руху. Цю ідеологію можуть сповідувати лише окремі громадяни.

Такого висновку в ефірі телеканалу ТВі дійшли професор політології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олексій Гарань та історик і політолог Олександр Палій, повідомляє Gazeta.ua.

Зокрема, Палій упевнено заявив, що фашистів у нашій країні практично немає.

"Що більше - не існує навіть можливості для створення такого руху. Просто через те, що український народ занадто традиціоналістський, занадто прив'язаний до цінностей, і такі хуліганські, нігілістичні рухи у нас не приживуться", - пояснив політолог.

Водночас Гарань припустив, що в українському суспільстві можуть бути окремі носії фашистської ідеології.

"Адже радикали є у будь-якому суспільстві, навіть у демократичних, цивілізованих. Тобто можуть бути радикали справа чи зліва, можуть бути представники "русского фашизма" теж, які є в Росії. Але бази для якогось такого серйозного масового руху немає. Тобто якщо і є, то це якісь маргінали", - зазначив експерт.

Разом з тим Палій пояснив, чому в Україні останнім часом піднімається тема фашизму.

"Це робиться задля того, щоб під час майбутньої президентської кампанії формувати і моделювати її у вигідному для влади руслі. Та я впевнений, що ця "фішка" не пройде. Значно більше нинішня влада досягла би, якби ставила на наведення порядку, на відновлення справедливості, на свою поведінку відповідно до загальнонародних уявлень про справедливість. Це був би значно більший ефект, якби влада трішечки змінилась, аніж якщо вона буде вигадувати якісь опудала", - резюмував політолог.

Раніше екс-глава СПУ Олександр Мороз спрогнозував, що на виборах президента в 2015 році буде розіграний один з варіантів "технічної перемоги", де будуть представлені "символічно крайні ліві і крайні праві, а посередині - хтось надійний, стабільний".

Нагадаємо, 18 травня поточного року у дні Європи в Україні під егідою Партії регіонів пройшла акція "Всеукраїнський антифашистський марш "У Європу - без фашистів!".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...
В реальній Україні:> "В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків"> "Ежегодно в стране от туберкулеза умирают 4 тысячи пациентов, т...