App Store Google Play

Інформаційний вакуум: періодика вмирає, Інтернет не читають

02.08.2013 13:01
Інформаційний вакуум: періодика вмирає, Інтернет не читають

1 серпня в прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбулася презентація та публічне обговорення аналітичного звіту «Інформаційний простір Дніпропетровщини у 2012-2013 роках», який підготував Дніпровський центр соціальних досліджень.

З листопада 2012 громадська організація «Дніпровський центр соціальних досліджень» проводила комплексне дослідження інформаційного простору Дніпропетровської області.

В результаті - створені медійні карти періодичних друкованих та електронних ЗМІ області, проведено експертне дослідження інформаційної роботи органів місцевої влади та самоврядування, здійснено моніторинг інформаційного наповнення їхніх сайтів.

Результати дослідження представила координатор проектів Дніпровського центру соціальних досліджень Ганна Колохіна.

«У 2013 році в порівнянні з 2008 в Дніпропетровській області скоротилася кількість видаваних друкованих періодичних видань, - зазначила А. Колохіна. - Так, у 2008 році в регіоні їх було зареєстровано близько 900. Але навіть у роки світанку преси (2007-2008) з них виходило в світ близько 300. Зараз на Дніпропетровщині зареєстровано 1241 періодичне видання, з яких більше 1 000 - газети. При цьому, згідно каталогу «Укрпошти», підписатися можна лише на 92 суспільно-політичних видання».

Скорочення кількості видаваних газет і журналів відбувається на тлі зменшення кількості точок їх реалізації. Якщо в 2008 році таких точок налічувалося в області близько 1 200, то зараз - 596. Найскладніша ситуація до доступу преси в селищах, селах і малих містах.

У малих містах, за словами експерта, мало видається і місцевих газет - 1-3, через що жителі не мають альтернативних джерел отримання інформації про що відбуваються в їх населеному пункті події.

«Але причина в скорочення тиражів газет і журналів не тільки в появі альтернативного джерела інформації у вигляді Інтернету, - переконана Ганна Колохіна. - Це і економічний чинник - відсутність у людей грошей на підписку, і організаційний - погано доставляють виписану пресу, і багато іншого».

Газети комунальної форми власності поки погано представлені у Всесвітній павутині - з 45 лише 9 мають своє веб-представництво, при цьому два видання представлені лише на сайтах своїх засновників (окремий розділ).

Інтернет-видання та інформагентства (таких експерти ДЦСД нарахували на Дніпропетровщині рівно 35) представлені лише в обласному центрі та великих містах.

Втім, як свідчать дані опитування Інтернет-користувачів, мережеві видання за рівнем популярності в українців аж ніяк не на першому місці. В Інтернет наші співвітчизники виходять, насамперед, для спілкування в соцмережах. У другу - для використання електронної пошти. А відвідування інформаційних сайтів знаходиться на 5, аж ніяк не почесному місці.

«Поки Інтернет не став головним джерелом інформації для дніпропетровців. За охопленням аудиторії і раніше лідирує телебачення. А преса та Інтернет-видання мають приблизно однакову кількість читачів», - резюмувала А. Колохіна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...