App Store Google Play

Темник знищить найбільше надбання комуністичної доби - дешеве житло

01.08.2013 17:03
Темник знищить найбільше надбання комуністичної доби - дешеве житло

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) має намір до кінця поточного року розробити модель реконструкції застарілого житлового фонду, за якою розраховує в 2014 році запропонувати до обговорення і запустити перший пілотний проект в Україні.

Такі плани озвучив глава Мінрегіону Геннадій Темник на підсумковій прес-конференції за результатами діяльності будівельної галузі в січні-червні 2013 року в Києві 1 серпня, передає "Інтерфакс-Україна".

"Питання важливе, але його розгляд має здійснюватися з урахуванням думки мешканців тих будинків, які потрібно буде зносити, і ми зараз відпрацьовуємо поки що тільки модель, як це можливо зробити", - сказав він.

За словами Темника, при підготовці зазначеної моделі, зокрема, розглядається можливість переселення мешканців старих будинків у вже новозведені і в тому ж мікрорайоні з наданням їм права вибору в майбутньому - повернутися у вже нове збудоване житло на місці старих будинків, де вони жили, або ж залишатися в тому будинку, куди їх тимчасово переселили.

"Я думаю, що до кінця року ми відпрацюємо запропоновану модель, і поки буде формуватися проект бюджету на 2014 рік, нами ініційовано питання щодо можливості розробки будь-якого пілотного проекту, для того щоб цю модель на пілотному проекті в Києві або іншому місті відкатати, щоб зрозуміти, які плюси і які мінуси, що ми врахували, а що ні", - сказав він.

Темник також повідомив, що інтерес до участі в пілотному проекті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з реконструкції застарілого житлового фонду вже проявили п'ять міст України.

"Поки виявило бажання взяти в цьому участь п'ять міст. Зараз відпрацьовуємо з ними, хто найбільш готовий, тому що питання непросте: пілотні проекти завжди будуть проходити складно", - сказав міністр.

Темник додав, що зараз модель реконструкції застарілого житлофонду відпрацьовується юридичними департаментами Мінрегіону, питання щодо необхідних обсягів фінансування для застосування зазначеної моделі ще не обговорювалося.

Відпрацювавши на прикладі пілотного проекту всі можливі гострі моменти, впровадження запропонованої моделі стане можливим на рівні державної програми з реконструкції застарілого житлофонду України, зазначив міністр.

Цікаво, що в березні 2012 року тодішній міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк заявив, що найближчим часом питання з реконструкцією "хрущовок" вирішено не буде.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...