App Store Google Play

Чи засудять прокуратуру за бездіяльність?

01.08.2013 14:19
Чи засудять прокуратуру за бездіяльність?
2 серпня 2013 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Решетник М. О. розглядатиме скаргу матері засудженого на 12 років за вбивство 22 - річної студентки Андрія Калитки Лідії Калитки, адвоката засудженого Миколи Грачова, журналіста Сергія Довгаля від імені ще шістьох відомих журналістів на бездіяльність прокуратури.

Всі ці люди зверталися до прокуратури із заявами про кримінальне правопорушення щодо Андрія Калитки та Євгена Лазарєва, які отримали відповідно 12 і 8 років позбавлення волі за злочин, їхня причетність до якого дотепер не доведена жодним доказом.

При цьому заявники навели понад 20 доказів зловживань ще міліцейського слідчого Індустріального району, який притягнув до кримінальної відповідальності абсолютно невинних молодих людей. Згідно нового КПК України, прокурор, слідчий мають єдиний обов'язок - внести відомості про заяву про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 - х і негайно розпочати досудове розслідування, яке передбачає виключно обов'язок провести по кожному з цих доказів слідчі дії. Інших прав закон не надає.

Однак у прокуратурі Індустріального району цю вимогу закону відверто ігнорують - даних про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) не вносять, досудових розслідувань не проводять, відповідаючи звичними відписками. Тобто, влаштували бойкот нового КПК, який для прокурорів та слідчих має стати Конституцією.

При цьому прокурор області Марчук Н. В. на нараді з працівниками правоохоронних органів 17 травня 2013 року заявила, що невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР є приховуванням злочину, за яке передбачена кримінальна відповідальність.

Окрилені цим, заявники звернулися із заявою про кримінальне правопорушення безпосередньо до Марчук Н. В., навівши ті ж понад 20 доказів. Однак цю заяву звично ... не внесли до ЄРДР, досудового розслідування не розпочали, а відповіли відпискою, яка не базується на жодній нормі закону. Саме цю відписку й оскаржили заявники.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...