App Store Google Play

Обласна влада розвиває флору і фауну

31.07.2013 15:28
Обласна влада розвиває флору і фауну

За останні шість років в області створено 48 заказників. Статистику наводить прес-служба обласної ради.

Загалом на Дніпропетровщині налічується 170 об'єктів природно-заповідного фонду, загальна площа яких складає більше 88 тис. га. З них статус загальнодержавного значення мають 30 заповідних територій (біля 30 тис. га), інші 140 об'єктів (біля 58 тис. га) мають статус місцевого значення.

- Створення нових заказників і заповідних зон на Дніпропетровщині - це надважливе питання для такої індустріальної області як наша. Тому ми системно і послідовно створюємо в області території, захищені від будь-якого впливу. Тут зберігається ландшафт, розвивається унікальна флора і фауна, - впевнений голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод. - Тому для нас дуже важливо, щоб в цю роботу спільно з обласною владою включалася громадськість.

За словами чиновника, на Дніпропетровщині проводиться системна робота щодо збереження заповідних зон області. Так, вже третій рік поспіль на каналі Дніпро-Донбас, який є стратегічним водним об'єктом не лише для Дніпропетровщини, а й для сусідніх областей, тривають роботи з біомеліораціі - очищення води за допомогою риби.

За цей час в канал випущено близько 6 млн. штук товстолобика, коропа і білого амура. Товстолобик відфільтрував воду від одноклітинних синьо-зелених водоростей, білий амур знищив вищу водну рослинність - роголистник, уруть, гречку земноводну.

- Проект біомеліораціі на каналі Дніпро-Донбас розроблявся протягом 2008-2010 років у плідній співпраці з обласною владою, провідними інститутами, які займаються вирішенням екологічних проблем та профільним Міністерством. Роботи на каналі проводяться з 2010 року і на  сьогоднішній день вже очищено 54 км водойми, - розповів  голова правління громадської організації «Дніпровська природна інспекція» Віктор Кузора. - Згідно з висновками Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем, економія для держави на доочищенні води становить 28 млн. грн.

За словами головного інженера управління каналу Дніпро-Донбас Володимира Дубаса, очищення ділянок поетапно проводиться по всій території Дніпропетровської області. Біомеліорація дозволяє економити бюджетні кошти на експлуатацію каналу, а заростання водойми шкідливою рослинністю значно зменшилося.

Евгений Удод. Досье

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...