App Store Google Play

Чи можливе у Дніпропетровську екологічне виховання?

30.07.2013 17:30
Чи можливе у Дніпропетровську екологічне виховання?

30 липня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Екологи міста наполягають на необхідності створення позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості».

Директор Дніпропетровської обласної екологічної асоціації «Зелений світ» Олексій Ангурець, відзначив, що з моменту розпаду СРСР стало не все гаразд з системою освіти і виховання.

«У Радянському Союзі була певна ідеологічна основа і стрижні, на яких будувалося суспільство. Після припинення його існування в Україні зникла ідеологія, яка б закладалася в системі освіти. Але будь-якому суспільству це необхідно, інакше воно перетворитися на аморфну, легкокеровані масу», - зазначив еколог.

Саме це, за словами Олексія, наштовхнуло його однодумців на необхідність створення позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості.

В свою чергу керівник проекту позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості Олександр Капоровський представив проект «Дизайн Життя», мета якого - створення передумов для переходу України на шлях сталого розвитку. За його словами, проект створений і успішно реалізується співробітниками Центру формування та розвитку особистості, спільно з провідними фахівцями Дніпропетровського гуманітарного університету за підтримки громадської екологічної організації «Зелений Світ».

«У серпні 2012 року в Дніпропетровську, на ж / м Лівобережний 2 і 3, були відкриті два перших Центри екологічного виховання та формування особистості, які стали своєрідними випробувальними лабораторіями для нової навчально-виховної програми «Світлячок», відпрацювання методик, вдосконалення форм і методів роботи. Суть розвиваючої програми «Світлячок» полягає в тому, що спільними зусиллями педагогів і психологів у свідомості дитини створюється і втілюється в реальність дизайн майбутньої розумною і щасливого життя. Метою екологічного виховання дошкільнят є створення умов для формування особистості з екологічно орієнтованою свідомістю. Мало навчити дитину законам екології, важливо, щоб з'явилося бажання і можливість використовувати їх у своєму житті. Цьому якраз і сприяє подача потрібної інформації у відповідний віковий період, коли вона може бути засвоєна», - розповів ідеолог екологічного виховання дітей.

За його словами, програма Центрів не підміняє дитсадкову і шкільну, а лише вдало їх доповнює.

Пан Капоровський також повідомив, що вже в серпні-вересні 2013 року відкриваються два нових Центри в Дніпропетровську на ж / м Перемога та вул. Ясельна, і один в Петриківці.

Наостанок екологи запросили всіх бажаючих приєднатися до їхнього проекту і долучитися до створення позитивного майбутнього.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...