App Store Google Play

Чи можливе у Дніпропетровську екологічне виховання?

30.07.2013 17:30
Чи можливе у Дніпропетровську екологічне виховання?

30 липня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Екологи міста наполягають на необхідності створення позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості».

Директор Дніпропетровської обласної екологічної асоціації «Зелений світ» Олексій Ангурець, відзначив, що з моменту розпаду СРСР стало не все гаразд з системою освіти і виховання.

«У Радянському Союзі була певна ідеологічна основа і стрижні, на яких будувалося суспільство. Після припинення його існування в Україні зникла ідеологія, яка б закладалася в системі освіти. Але будь-якому суспільству це необхідно, інакше воно перетворитися на аморфну, легкокеровані масу», - зазначив еколог.

Саме це, за словами Олексія, наштовхнуло його однодумців на необхідність створення позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості.

В свою чергу керівник проекту позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості Олександр Капоровський представив проект «Дизайн Життя», мета якого - створення передумов для переходу України на шлях сталого розвитку. За його словами, проект створений і успішно реалізується співробітниками Центру формування та розвитку особистості, спільно з провідними фахівцями Дніпропетровського гуманітарного університету за підтримки громадської екологічної організації «Зелений Світ».

«У серпні 2012 року в Дніпропетровську, на ж / м Лівобережний 2 і 3, були відкриті два перших Центри екологічного виховання та формування особистості, які стали своєрідними випробувальними лабораторіями для нової навчально-виховної програми «Світлячок», відпрацювання методик, вдосконалення форм і методів роботи. Суть розвиваючої програми «Світлячок» полягає в тому, що спільними зусиллями педагогів і психологів у свідомості дитини створюється і втілюється в реальність дизайн майбутньої розумною і щасливого життя. Метою екологічного виховання дошкільнят є створення умов для формування особистості з екологічно орієнтованою свідомістю. Мало навчити дитину законам екології, важливо, щоб з'явилося бажання і можливість використовувати їх у своєму житті. Цьому якраз і сприяє подача потрібної інформації у відповідний віковий період, коли вона може бути засвоєна», - розповів ідеолог екологічного виховання дітей.

За його словами, програма Центрів не підміняє дитсадкову і шкільну, а лише вдало їх доповнює.

Пан Капоровський також повідомив, що вже в серпні-вересні 2013 року відкриваються два нових Центри в Дніпропетровську на ж / м Перемога та вул. Ясельна, і один в Петриківці.

Наостанок екологи запросили всіх бажаючих приєднатися до їхнього проекту і долучитися до створення позитивного майбутнього.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...