App Store Google Play

Не полінуйся, прочитай

26.07.2013 12:21
Не полінуйся, прочитай

У нижченаписаному мова піде про становлення альтернативної системи підготовки до життя підростаючого покоління, формування поглядів цільової групи "молоді батьки", екологічного виховання та створення передумов для переходу України до сталого розвитку.

Аналіз періодики демонструє відсутність чітких і ясних орієнтирів майбутнього стану суспільно-еколологічної системи та економічної стратегії розвитку країни.

Все впирається в "добробут та справедливість", в кращому випадку в європейські цінності. Вже не дивно, що сьогоднішні плани розвитку країни не надихають народ на нові звершення , адже не зрозуміло, куди, до якого майбутнього вони ведуть. Потрібно визнати, що цілісної стратегії немає, максимум, - пропозиції реанімації окремих інститутів держави: МВС, армії, судів, охорони здоров'я ..., тобто ми знову ризикуємо потрапити в ситуацію «хто шив пальто?», оскільки оптимізація роботи підсистеми не дає оптимізації всій системі, - це закон.

Потрібно визнати, що майже ніхто з авторів «покращень» не вивчає серйозних, наукових праць, матеріалів конференцій і резолюцій ООН. В результаті, - ми продовжуємо блукати в трьох соснах чужих помилок, які стали власними.

Все нижче - не що інше, як спроба відновити status quo.

Велика частина сучасних прогресивних вчених, дійшла висновку, що людство не виживе на Землі, якщо в найближчі десятиліття не змінить свого ставлення до Природи і до кінцевих цілей свого розвитку. Іншими словами: щоб вижити, необхідно усвідомити неадекватність загальноприйнятих засад у питаннях організації життєдіяльності суспільства, економіки, взаємин людини з навколишнім середовищем. Не екологічна економіка просто не має права на існування, стихійно марнувати непоправні природні ресурси - блюзнірство, держава повинна стати найманим механізмом управління суспільством, а не продовжувати бути його експлуотатором, - необхідний системний підхід до вирішення комплексної проблеми - це вердикт.

Виникає природне запитання: хто і як буде здійснювати всі ці зміни? І тут, як завжди, існує безліч варіантів, які можна звести до двох основних:
- Фантастичний (Бог дасть, саме розсмокчеться, прилетять інопланетяни і т.д.);
- Реалістичний (ми і наші діти).

Вам який більше подобається?

Прихильникам першого варітанту, пропоную не витрачати свій час і сили на подальше читання, оскільки автор щиро впевнений в тому, що шлях один - навчитися жити розумніше. Ключове слово тут «навчитися» і саме навколо нього буде розвиватися весь подальший сюжет.

Означений вище шлях, визнаний світовим співтовариством як безальтернативний шлях розвитку Цивілізації і визначений як сталий розвиток, основні ідеї і принципи якої задекларовані конференцією ООН з навколишнього середовища і розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992 р). Найважливішим документом, прийнятим конференцією, став Порядок денний на XXI століття. Цей документ і є програмою того, як зробити розвиток стійким з соціальної, економічної та екологічної точок зору.

Екологічно сталий розвиток - такий розвиток, при якому благополуччя людей забезпечується збереженням джерел сировини, енергії і навколишнього середовища. Стратегія екостійкого розвитку передбачає відмову від екстенсивного економічного зростання, заснованого на уявленнях про невичерпність природних ресурсів і необмеженість можливостей природного середовища до самовідновлення.

Слід зазначити, що концепція сталого розвитку є ще й ефективним засобом боротьби з корупцією. У ній детально відпрацьовані методи розрахунку індексів стійкості розвитку, що дозволяють кількісно оцінювати доцільність тих чи інших реформ і проектів.

Саме так, в найбільш загальному вигляді, виглядає картина нашого майбутнього з точки зору Концепції переходу України до сталого розвитку, затверджена НАН України ще в 2001 році.

Вам імпонує такий підхід? Ви готові глибше вникнути в суть питання? Ви усвідомлюєте, що «хати скраю» більше немає, що вона (хата), - такий же забобон, як ірраціональна віра в те, що прийде хтось і все за нас вирішить?

Сталий розвиток визначено ООН як основний напрям розвитку людської цивілізації у ХХІ столітті, альтернативи якому немає, тому що будь-який інший шлях приведе до всесвітньої екологічної катастрофи. При цьому загальнолюдські цінності (демократія, права людини, рівність, справедливість, добробут та інші) залишаються незмінними.

«Знімаю капелюха» перед тими з вас, хто дочитав до цього місця, - Ви, безумовно, розсудлива і не байдужий до нашого спільного майбутнього людина, яка розуміє і відчуває необхідність змін на краще.

Не стану витрачати Ваш час і сили, на те, що б переконувати Вас у необхідності втілити бажані зміни в життя і перейду відразу до викладу свого розуміння першочергових дій, спрямованих на вирішення першочергового завдання.

Маючи за плечима певний досвід наукової, громадської та політичної діяльності я прийшов до твердого переконання, що, не пройшовши, довгий і не простий шлях виховання нового покоління бажаних поліпшень ми не побачимо.

На жаль, існуюча Система, підготовки до самостійного життя підростаючого покоління, не враховує більшості змін, які відбулися в світі, науці та суспільному житті за останні 20-30 років ... Система не в змозі займатися екологічним вихованням, готувати допитливих, ініціативних, вільних і відповідальних людей, здатних втілювати в життя ідеї сталого розвитку. Це проблема.

А от рішення. У серпні 2012 року, в Дніпропетровську, стартував Проект «Дизайн Життя», стартував з відкриття двох перших Центрів Формування та Розвитку Особистості, які стали своєрідними випробувальними лабораторіями для створення і вдосконалення унікальної навчально-виховної Програми «Світлячок».

Слід зазначити, що робота Центрів стала ефективною, багато в чому, завдяки неоціненного внеску Президента Міжнародного Центру Сталого Розвитку «ЕКОСТАР», доктора філософії В.Б. Хазана, декана факультету психології «ДГУ», д.псих.н, проф. А.В.Шевякова, керівника навчально-методичної частини Центрів Нелі Імбіцької.

Програма Центрів не підміняє дитсадкову і шкільну, а лише вдало їх доповнює. У розділ кута ставляться питання комплексного розвитку дитини, формування у нього цілісного, системного, екологічного світосприйняття, світогляду та світорозуміння, освоєння ним найважливіших життєвих навичок: умінь спілкуватися, трудитися, вчитися і думати. Програма сфокусована на освоєнні в ранньому віці принципів і постулатів філософії Успіху, формуванні базових екологічних та гуманістичних цінностей, позитивних переконань щодо себе і навколишнього світу, корисних звичок, тренуванні характеру і особистісних якостей дитини.

Мета проекту «Дизайн Життя» - сприяти переходу України на шлях сталого розвитку, завдяки формуванню в суспільстві критичної маси людей, які розуміють сутність концепції сталого розвитку та здійснюють свою життєдіяльність на основі «зеленої» ідеології (екологічних, гуманістичних, ліберальних і демократичних цінностях), принципах і постулатах філософії Успіху.

Досягнення поставленої мети передбачає відкриття Центрів Формування та Розвитку Особистості у кожному «спальному» мікрорайоні кожного міста нашої країни. Вже в серпні-вересні 2013 року, відкриваються три нові Центру, в стадії підготовки до роботи ще два.
Тепер головне. Все вищенаписане потребує Вашої допомоги, підтримки і участі. Завдання може бути вирішена тільки за рахунок залучення уваги до Проекту сподвижників і однодумців, педагогів, психологів, людей, які хотіли б мати власний успішний бізнес, внести вагомий внесок у створення позитивного майбутнього і готових докладати до цього зусиль.

Нашими партнерами можуть стати викладачі, аспіранти, кандидати наук профільних спеціальностей, фахівці зі сфери освіти та роботи з дітьми, представники інших творчих професій, люди, які хотіли б мати надійний власний бізнес, але не володіють достатнім досвідом і знаннями в його організації.

Так само, нашими партнерами можуть стати підприємці, які розглядають можливість розширення напрямків своєї діяльності.
Головним і визначальним для всіх перерахованих вище категорій людей має бути одне - бажання втілювати в життя мету Проекту «Дизайн Життя».

Я запрошую Вас до знайомства.

Олександр Капоровський

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...