App Store Google Play

Екскурсія «місцями пам’яті» Тимошенко: задумка без реалізації

26.07.2013 15:02
Екскурсія «місцями пам’яті» Тимошенко: задумка без реалізації

Минулого тижня Дніпроград зі здивуванням дізнався про цікаву ініціативу однієї з дніпропетровських агенцій проведення дозвілля - організацію екскурсій місцями, що пам'ятають феноменальний злет нашої землячки Юлії Тимошенко до висот бізнесу й політики.

Втім, поки що анонсована програма не надто відповідає анонсованому змісту. Причина, скоріш за все, у нестачі досвіду, адже цікавість пересічних українців до своїх колишніх прем'єрів, які стали жертвами влади - більш ніж жвава.

Організатор та екскурсовод Наталя Булгаріна, люб'язно запросивши на одну із чергових екскурсій групу журналістів, не приховувала, що великих груп маршрутом ще не водила - заявок не було. Втім, за півтора місяці наша група - вже шоста із невеликих (від 6 до 12 осіб).

Для екскурсантів й журналістів, що долучилися на гурту, подали комфортабельний новий автобус, який від місця збору - Оперного театру - вирушив на проспект Кірова дол. Будинку, де пройшли дитячі роки Юлії Володимирівни.

Тут і розпочалися перші негаразди: екскурсовод не змогла показати ані під'їзда, де народилася маленька Юля Григянц, ані вікон. Певні негаразди вийшли й з поясненням походженням опальної екс-прем'єрки. Пані Наталя заперечила як козацьке, так і латиське походження Тимошенко, втім не запропонувавши напротивагу офіційній біографії політика. Фрази «ну яка Тєлєгіна (дівоче прізвище мами Юлії Володимирівни - прим. Т.Ж.) козачка? Де козаки, а де телегі?» та «ну ви ж розумієте, чому вірмен записувався в Ризі як латиш», як і перехід з батька Юлії Володимирівни на прадідів ситуації з не-українством Тимошенко не прояснили.

Подальша частина екскурсії залишила враження «стрибків по вершках»:
- ось школа, де вчилася Тимошенко, але ми туди не підемо, бо нас не пустять;
- ось університет один, а ось інший, де також вчилася Тимошенко, але ми туди не підемо, бо канікули;
- ось перший офіс ЄЕСУ, але нас туди не пустять, бо там тепер сидить інший банк;
- ось парк, який до Тимошенко стосунку не має, але тут в ті часи молодь збиралася на дискотеки;
- нарешті, ось готель, де є президентський люкс з тим самим ліжком, в якому ті самі пружини, де Тимошенко обговорювала з Лазаренком робочі плани, але туди пускають лише за додаткову плату.

Нажаль, журналісти й учасники нашої екскурсії не відвідали усіх заявлених в анонсі місць й не покуштували «шашлику в дусі 90-х», але з подібним наповненням за 500 гривень - стандартна ціна екскурсії бізнес класу в групі до 12 осіб - в учасників може залишитись відчуття, що їм чогось недоговорили.

Тай не дивно: поза увагою організаторів екскурсії залишилися маєток родини Тимошенко на вулиці Червоній, квартира на Ворошилова, де досі приписана Юлія Володимирівна і її донька, Міністерство чорної металургії, кафе «Золота рибка» та безліч інших об'єктів, які мешканці міста знають як «Юліїні місця». Також абсолютно незрозумілим (ну крім історії з ліжком і пружинами) залишився процес зростання дівчинки без батька, студентки-відмінниці, а потім молодої мами до керівника найпотужнішого промислово об'єднання країни та прем'єр-міністра, лідера чи не найчисленнішої партії в країні.

У «Скрябіна» є рядок про Львів «приїжджим зі Сходу тут «Криївку» покажуть». Тож і екскурсії «місцями Тимошенко» можуть бути цікаві, скоріше за все, туристам, гостям з інших міст України чи з-за кордону. Місцевим же залишається пишатися своєю землячкою та вірити, що її життєвий шлях не закінчиться у в'язниці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...