App Store Google Play

Дніпропетровські винахідники: швидше диваки, ніж вчені

25.07.2013 10:49
Дніпропетровські винахідники: швидше диваки, ніж вчені

24 липня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Які винаходи патентують дніпропетровські "Кулібіни"?»

У прес-конференції взяв участь правознавець, фахівець в області інтелектуальної власності, патентний юрист Віктор Гладченко.

Він відзначив, що бум патентування в Україні припав на 1990-ті роки. Зараз багато українців патентують свої винаходи за кордоном. В основному намагаються патентувати те, що може принести прибуток, а от патентів «для задоволення» мало, раніше їх було більше.

«Патент - це монополія, яка дається на певний термін. Він може бути виданий на технічне рішення і зовнішній вигляд», - пояснив юрист.

Цікаво, що в Дніпропетровську цікаві патенти виникають частіше, ніж в інших містах України - близько 10-15 винаходів на місяць. Характерними для міста галузями Віктор Гладченко назвав ракетобудування та будівництво, підкресливши, що деякі з цих патентів навіть впроваджуються.

Насправді, таких за статистикою не так і багато.

«Іноді бувають випадки, що винахідники створюють хороші пристрої, але вони нікому не потрібні. Або навпаки, патентують абсолютно не потрібний пристрій і починають заробляти на цьому гроші. Наприклад, один винахідник запатентував стаканчик з примочкою, в якому немає нічого цікавого, але людям він сподобався через свій красивий зовнішній вигляд. За допомогою цієї примочки склянку нібито легше тримати... Кілька років тому нам принесли цікавіше технічне рішення - винахідник «придумав» зручну кришку на 3-літрову банку. Але він запізнився років на десять, адже тепер такі речі вже виготовляються», - розповів Віктор Гладченко.

Оскільки винахідник - найчастіше сучасний варіант Лівші, не обходиться без курйозів. Зокрема, в якості «пристосування для полегшення пиття і з пляшки» нещодавно намагалися запатентувати звичайну дитячу соску. Також часто знаходяться винахідники «вічних двигунів». Щоправда, в Україні не приймають такі патенти, оскільки вони вважаються промислово непридатними. Їх можна впровадити за кордоном, але необхідно надати модель.

«Патент можна отримати легко на будь-яке технічне рішення. У нас патентують свої винаходи люди різного віку, від студентів до пенсіонерів», - запевнив Віктор Гладченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...