App Store Google Play

Обвинувачений у тероризмі пишався дідом і був занурений у науку

24.07.2013 08:29
Обвинувачений у тероризмі пишався дідом і був занурений у науку
У Дніпропетровській металургійній академії, де навчався обвинувачений у терактах і вбивстві в Британії українець, запевняють, що його експерименти з вибуховими речовинами у домашній лабораторії, через які у Дніпропетровську стався вибух у 2010 році, не мають жодного стосунку до наукової роботи аспіранта у виші.

Колишній викладач і колега Віктор Ласкін розповів, що Павло Лапшин, якого нещодавно було заарештовано в Британії, працював у виші над технологією чистової обробки металу полімерними кульками. Ще один напрямок його роботи - програмне забезпечення для промислових станків. Колеги запевняють, що хлопець був настільки занурений у науку, що часу не залишалось навіть на особисте життя. Політикою він узагалі не цікавився, каже Віктор Ласкін, який знає Павла із самого дитинства.

"Зовсім неконфліктний і гарно вихований", - приязно про Павла відгукуються навіть університетські ліфтери.

Знайомі та друзі Павла також категорично відкидають будь-які натяки на прихильність до нацистської ідеології. Розповідають, що він дуже пишався дідом - Героєм Радянського Союзу, який отримав звання під час Другої світової.

"Я був у нього в соцмережі в друзях. Зайшов на його сторінку, там раніше були фотографії з випускного, дитячі, з одногрупниками. Записи, що були раніше, зникли, а всі ці (посилання на нацистські книги та статті, - ред.) датовані з 21 червня по 17 липня. Від чого з'явилася така думка, чи не був зламаний його аккаунт", - зауважив Ласкін.

Павло не міг всього за кілька днів перетворитися з абсолютно адекватної людини на терориста, переконують колеги. Вбивство літнього мусульманина сталося на 5-й день перебування українського стажера у Бірмінгемі.

Всі, хто знають Павла, щиросердно жаліють його батьків, які зараз від спілкування з пресою відмовляються. Батько підозрюваного у тероризмі працює на одній кафедрі із сином, а мама цьогоріч у березні постраждала у резонансному ДТП, коли два легковики вилетіли на зупинку. Після цього Павло мало не скасував свого стажування, але батьки таки вмовили сина їхати.

Тепер вони з дня на день чекають візиту британських правоохоронців.

"Група слідчих із антитерористичного підрозділу поліції Вест-Мідленда має намір відвідати Україну найближчими днями. Посольство України у Лондоні неодноразово порушувало питання про організацію зустрічі з громадянином України. Водночас він двічі від неї відмовлявся", - повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Олена Усенко, ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...