App Store Google Play

Обвинувачений у тероризмі пишався дідом і був занурений у науку

24.07.2013 08:29
Обвинувачений у тероризмі пишався дідом і був занурений у науку
У Дніпропетровській металургійній академії, де навчався обвинувачений у терактах і вбивстві в Британії українець, запевняють, що його експерименти з вибуховими речовинами у домашній лабораторії, через які у Дніпропетровську стався вибух у 2010 році, не мають жодного стосунку до наукової роботи аспіранта у виші.

Колишній викладач і колега Віктор Ласкін розповів, що Павло Лапшин, якого нещодавно було заарештовано в Британії, працював у виші над технологією чистової обробки металу полімерними кульками. Ще один напрямок його роботи - програмне забезпечення для промислових станків. Колеги запевняють, що хлопець був настільки занурений у науку, що часу не залишалось навіть на особисте життя. Політикою він узагалі не цікавився, каже Віктор Ласкін, який знає Павла із самого дитинства.

"Зовсім неконфліктний і гарно вихований", - приязно про Павла відгукуються навіть університетські ліфтери.

Знайомі та друзі Павла також категорично відкидають будь-які натяки на прихильність до нацистської ідеології. Розповідають, що він дуже пишався дідом - Героєм Радянського Союзу, який отримав звання під час Другої світової.

"Я був у нього в соцмережі в друзях. Зайшов на його сторінку, там раніше були фотографії з випускного, дитячі, з одногрупниками. Записи, що були раніше, зникли, а всі ці (посилання на нацистські книги та статті, - ред.) датовані з 21 червня по 17 липня. Від чого з'явилася така думка, чи не був зламаний його аккаунт", - зауважив Ласкін.

Павло не міг всього за кілька днів перетворитися з абсолютно адекватної людини на терориста, переконують колеги. Вбивство літнього мусульманина сталося на 5-й день перебування українського стажера у Бірмінгемі.

Всі, хто знають Павла, щиросердно жаліють його батьків, які зараз від спілкування з пресою відмовляються. Батько підозрюваного у тероризмі працює на одній кафедрі із сином, а мама цьогоріч у березні постраждала у резонансному ДТП, коли два легковики вилетіли на зупинку. Після цього Павло мало не скасував свого стажування, але батьки таки вмовили сина їхати.

Тепер вони з дня на день чекають візиту британських правоохоронців.

"Група слідчих із антитерористичного підрозділу поліції Вест-Мідленда має намір відвідати Україну найближчими днями. Посольство України у Лондоні неодноразово порушувало питання про організацію зустрічі з громадянином України. Водночас він двічі від неї відмовлявся", - повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Олена Усенко, ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...