App Store Google Play

Ахметівська ТЕЦ і далі труїтиме повітря безконтрольно

24.07.2013 15:28
Ахметівська ТЕЦ і далі труїтиме повітря безконтрольно

Дніпропетровська міська рада шостого скликання під час чергової сесії 23 липня прийняла рішення внести зміни до Комплексної програми охорони навколишнього середовища м. Дніпропетровськ на 2010-2015 роки.

Програма, а саме один з її пунктів, виконання якого чекали майже три роки - Розробка та впровадження системи автоматичного контролю викидів шкідливих речовин в атмосфера на Придніпровській ТЕС - схудли на 400 тисяч гривень.

На запитання депутат Вадима Гетьмана, чим мотивовано таке рішення, адже чистота повітря в місті давно викликає нарікання й не залишає байдужим жодного з мешканців, начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради Олег Семенко пояснив, що гроші просто не встигають освоїти в повному обсязі цього року, тому переживати за їх списання на інші види витрат не варто.

Подібна відповідь аж ніяк не задовольнила Вадима Гетьмана, як і не може задовольнити громадськість. Адже своїм рішенням міські депутати районних й міських чиновників, які саботують виконання п'ятирічної програми, не притягають до відповідальності, не сварять за не вирішення актуальної екологічної проблеми, а ніби підтримують, адже вони зекономили майже півмільйони гривень на вирішення «інших нагальних екологічних задач».

Цією «іншою екологічною задачею» стало виготовлення та встановлення кількох пластикових баків для сміття великої місткості, які міський голова пропонує закопати в грунт в рамках щорічного оновлення й ремонту Набережної Дніпра. Існуючі баки - так, вони є, на відміну від багатьох спальних районів, де через бездіяльність комунальників утворюються гори сміття - міського голову не влаштовують, бо «псують вигляд»,а ще «їх необхідно катати туди-сюди». Нові баки, які нібито (без погодження з міською радою і виділення коштів!) вже виготовляють на одному з місцевих підприємств з собівартістю 35 000 грн. за штуку (!!!) мають значно більший об'єм і передбачають заглиблення в землю. Запустити в дію «непомітні» велетенські баки Іван Куліченко планує вже до свого улюбленого свята - дня міста, тобто на початку вересня.

Простіше кажучи, міська рада прийняла рішення вкопати на Набережній Дніпра величезні вигрібні ями, які тижнями будуть накопичувати сміття, слугуватимуть розплідниками інфекцій та комах - їх поширювачів. І це за гроші, які передбачалося витратити на устаткування автоматичного контролю викидів головного забруднювача області - Придніпровської ТЕС, про контроль за якою депутати говорять уже не перший десяток років!

Не виключено, що подібна диверсифікація екологічних витрат пов'язана зовсім не з оновленням коштовних сміттєвих баків, а якраз із Придніпровської ТЕС, яка належить ПАТ «Дніпроенерго», що в свою чергу на 2/3 належить холдингу «ДТЕК» найбагатшої людини України Ріната Ахметова. Адже наявність пристроїв автоматичного контролю викидів в атмосферу на тепловій електростанції, по-перше змусить встановлювати додаткові очисні, а по-друге, призведе до величезних штрафів за забруднення навколишнього середовища допоки ці очисні не будуть встановлені.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якщо Україна усьому світу щодня доводить про те, що росія агресор, росія окупувала Крим, а на Сході України війна з росією! То як можна відправити на Євробачння тих, хто їздить на гастролі розважати р...
Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...
Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...