App Store Google Play

14 дітей-сиріт з Дніпропетровщини продали за кордон по 4 тисячі доларів

24.07.2013 14:07
14 дітей-сиріт з Дніпропетровщини продали за кордон по 4 тисячі доларів
На Дніпропетровщині після подвійного вбивства та самогубства у дитбудинку сімейного типу вибухнув скандал із усиновленням дітей, йдеться у сюжеті ТСН.

Правозахисники оприлюднили список сиріт - рідних братів і сестер, - яких розділили рішенням тамтешніх соцпрацівників, хоча Сімейний кодекс дозволяє таке лише в крайніх випадках.

Про розлучення родин в Апостолівському районі Дніпропетровщини правозахисники дізналися через анонімний лист. У ньому був список дітей, яких віддали на всиновлення, роз'єднавши з рідними братами та сестрами.

Загалом у ньому налічувалося 14 малюків. Всі дані з анонімки підтвердилися, стверджує юрист правозахисного руху "Гідність" Олег Соловей.

"Забиралася маленька дитина, шукався покупець і продавали на всиновлення. Суми від $ 4 тис. і до десятки може йти за дитину", - повідомив Соловей з посиланням на людей, які бояться називати свої імена.

Керівник районної служби у справах дітей розмовляти з ТСН відмовилася, проте, в обласній службі таки дали коментар. "Всі рішення приймалися в інтересах дітей. Чому б дитині не отримати батьків, яких він буде вважати рідними батьками і які за життя йому все дадуть", - заявила керівник обласної служби у справах дітей Ніна Тутова.

Водночас у прокуратурі кажуть, що розлучати рідних братів та сестер можна лише за виняткових обставин. "Це важка хвороба, або коли діти проживають окремо один від одного, або інші обставини, які унеможливлюють їхнє влаштування, коли вже прийняті усі заходи, улаштування в одну сім'ю", - повідомив керівник відділу обласної прокуратури Дмитро Данилов.

Правоохоронці вже довели, що порушення при всиновленні були щонайменше у трьох випадках. Втім, перевірка ще триває. Але навіть якщо доведуть, що братів та сестер розлучили незаконно, вони навряд чи зможуть зустрітися бодай ще раз. Адже законодавство України гарантує таємницю всиновлення. Малюки отримали не лише нові родини, а й нові імена, прізвища та дати народження.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...