App Store Google Play

Страх і ненависть в…

22.07.2013 18:43
Страх і ненависть в…
Колись я  вже розповідав  історію  свого  хом'ячка. Тоді саме в Україні сталася низка самогубств, коли доведені до відчаю люди  вчинили самоспалення під стінами бездушних обласних держустанов. Логіка їх вчинку  виглядала  трагічно  та  водночас ірраціонально. Чому знищувати саме  себе?  Чому, коли справи й так кепські, створити ще більше проблем рідним і вчиняти самогубство? Спалити  останню  опору своєї бідної сім'ї... Мій  безневинний хом'ячок з дитинства,  якого я глупо штрикав олівцем і загнав у  кут, чомусь не вчинив суїциду - він несподівано прокусив пальця. Мирний і  переляканий пухнастий клубок  став агресором на мить.

Рівень агресії держави  заганяє  простих громадян  у такі глухі кути. Держава для них - не абстракція, а конкретні люди поряд: районний прокурор, суддя, міліціонер, начальник  ЖЕКу і клерк соцзабезу. Ці конкретні безкарні, всесильні люди на місцях  і є владою, і  державою в одному флаконі. А  коли терпіти  насильство вже неможливо, тоді  беззбройні безправні люди кидаються на цю забарикадовану й озброєну  державу у вигляді райвідділків міліції.  Усе - час самоспалень минув. Випадок Валерія Запорожця, який застрелив міліціонера-садиста, у селі Семиполки на Київщині став першим сигналом, який система проігнорувала.

Але й серед тих, хто забарикадувався у підвалі райвідділку, який здригається від штурму, битого скла, каміння і поодиноких "коктейлів Молотова",  також  ситуація  загнаного хом'ячка.  Вони мимо вух пропустили   багатолітній    період мирного громадського осуду в  оціночно-моральних категоріях. Для озброєного  у погонах представника  держави  дискурс  трансформувався  у "пряму  дію".

Кого і як  набирали й набирають до пострадянської міліції - не секрет ні для кого. Маргінали  в одну мить стають озброєними і небезпечними, коли отримують форму, зброю і статус недоторканої  безкарності. Це - не поліція із системою відбору, освіти, підготовки  під  гаслом "to serve and protect" - "служити й захищати".  Це  міліція - ополчення для влади, найманці системи. Так було в  усі старі й модерні совкові часи. І кожен знає  очевидне: мавпа з гранатою менше небезпечна людям, ніж жлоб з дубинкою та пістолетом.

Марш на столицю обурених мешканців Врадіївки, де місцева міліція роками виконувала  роль  злочинного угруповання, оголив  неадекватність  усієї  системи МВС та  тваринний страх  центральної влади за  формулою Достоєвського  "злочин і кара". І попри те, що низка політиків спробувала розіграти  похід  врадіївців у своїх PR-цілях, це  ніяк не  підміняє  усієї гнилості системи. 

Застосування спецпідрозділу МВС  "Беркут" (який вже 20 років навіть належно не зареєстрований Мінюстом)  проти мирного населення на Майдані Незалежності  - пряме перевищення службових обов'язків. Перешкоджання мирному протесту, затримання і побиття людей - кримінальні злочини.   Але для столичних начальників міліції - усе в межах закону. Самі собі поставили оцінку "п'ять": "У мене немає претензій до наших працівників. Міліція спрацювала якісно...". Так підсумував нічну атаку генерал-лейтенант Коряк.

Генерали, які мешкають на планеті великих зарплат і  в палацах спецпоселень "держеліти",  просто неадекватні у сприйнятті щоденного життя простих людей.   Начальник київської міліції Валерій Коряк не зморгнувши оком видав: "Ми над собою працюємо і намагаємося підтримувати конструктивні відносини з населенням".

Які відносини з населенням?!  З населенням відносини підтримують тимчасова окупаційна адміністрація, загони дислокованих окупаційних військ.  До прикладу: американським та британським військам вже десятиліття дуже важко вдається "підтримувати конструктивні відносини з населенням" Іраку, бо в них стріляють і під них закладають вибухові пристрої.

Міліція (як структура, і як конкретні люди)  просто неспроможна усвідомити, що це населення, яке вона збиває з ніг і топче чобітьми, заламує йому руки, або  ґвалтує і б'є  -  саме і є її роботодавцем! У силу солдафонської тупості ні генералам, ні рядовим бійцям із спецзасобами і в голову не приходить, що їх зарплати - це податки  побитих і ще не побитих ними людей. Що дубинка чи важкий чобіт, яким  беркутівець наступає  на збитого з ніг "цивільного",  закуплені саме з цих народних грошей. Так їх ніколи не вчили мислити, а більшість й просто мислити неспроможна - лише  виконує накази. А для того, щоб не виконувати злочинні накази необхідні мізки, щоб усвідомити  їх злочинність ( ще й  сміливість  виступити  проти командування).  Це ще один куток для загнаного хом'ячка...

Влада помилково гадає, що народ "страх патєрял"  і перестав боятися міліції, тому й  пішов на штурми вже трьох райвідділів: Врадіївського, Фастівського та Святошинського у столиці. Насправді,  люди тотально  бояться саме міліцію і вважають її загрозою своїй безпеці і врешті - життю. Тому й вдаються до бунту.

Рішення просте і воно поряд. Посадити ґвалтівників, віддати під суд їх полковників та генералів, які їх покривали Не звільняти чи переводити міліцейсько-прокурорську "кришу" з однієї області в іншу, а взяти  під слідство.  Не залучати "гопників-тітушок" для побиття мирних пікетів, не   приховувати  бритоголових  биків з помповими рушницями від відповідальності за стрілянину по селянах. Решта "не" і так прописана у кримінальному кодексі. Три-чотири показових процеси над перевертнями в погонах  реально оздоровлять МВС краще, ніж  формальні переатестації. І щоб цей процес запустити - достатньо одного наказу.

Тут не місце  захисту  "честі мундира"  і міліцейській  солідарності, адже це не "мокрушники"-кримінальники вбили міліціонера - це самі  міліціонери ґвалтували і пробували  вбити цивільну жертву.

Але поки усі  намагаються   використати  локальні бунти у своїх кар'єрно-політичних цілях і така гра усіх влаштовує. Міліція створює  провокації на хабар активістів КУПРу та УНА-УНСО і видає це на-гора, як журналістські сюжети. Міліціонерів-пенсіонерів  зганяють на контр-мітинги за міліцію та проти  якогось "фашизму". Окремі депутати-опозиціонери  пробують стати на чолі колони врадіївчан. Міністр покриває злочинців в погонах  з трибуни парламенту. Прокуратура никає своїх по інших районних прокуратурах. Провладні потирають руки і оглядають усе, як мєнтовський серіал із протистоянням "сімейного" міністра  з керівником  президентської Адміністрації.  Влада  водить  класичний  фальшивий водевіль і не хоче чути, що глядачам вже набридло свистіти й кричати. Помідори й каміння уже летять на сцену...

Спроба силою МВС задавити народне обурення призведе лише до посилення  страху  людей перед "рідною міліцією". А страх - поганий союзник, бо його подолати можна лише силою бунту. Від страху до неконтрольованої агресії - один крок. І тоді вже ніхто не буде застрахованим, що загнані хом'ячки ( і ті мирні та беззбройні, і ті, що в погонах і при зброї) не  ринуться в останню атаку зі свого глухого кута безвиході.  

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...