App Store Google Play

Масове заняття спортом має бути доступним для всіх - Андрій Павелко

22.07.2013 17:22
Масове заняття спортом має бути доступним для всіх - Андрій Павелко
Масове заняття спортом має бути доступним для людей з будь-яким достатком. Про це сказав народний депутат України Андрій Павелко під час презентації міжфракційного об'єднання «Підтримка олімпійського руху та спорту України» в Києві у Олімпійському домі, де були присутні народні депутати всіх фракцій політичних партій у парламенті, керівництво Національного Олімпійського комітету та Міністерства молоді та спорту.

«Заняття спортом починається з масового, і він повинен бути доступний.
І незалежно від достатку сім'ї, діти і дорослі повинні мати можливість займатися будь-якими видами спорту, відвідувати спортивні секції в кожному місті, райцентрі, селищі нашої країни », - підкреслив Андрій Павелко.

За його словами зараз бюджет на підтримку спорту вдвічі, а то і втричі менше коштів, що виділяються в інших країнах.

«У 2012 році на розвиток фізичної культури і спорту з державного бюджету було виділено 0,4%, в нинішньому році ще менше - 0,33%.
Вважаю, що на законодавчому рівні необхідно закріпити розподіл коштів на розвиток спортивної інфраструктури та популяризацію здорового способу життя», - підкреслив Андрій Павелко.

Народний депутат пропонує використовувати найкращий зарубіжний досвід для популяризації здорового способу життя та розвитку масового заняття спортом.

«Ми зобов'язані взяти кращі зразки законодавчих ініціатив з розвитку спорту в зарубіжних країнах і застосувати у нас. В Італії, наприклад, для фінансування спорту в основному використовуються доходи від лотерей та футбольного тоталізатора. В Угорщині на законодавчому рівні прописано, що не менше 1% бюджету країни йде на розвиток спорту, в інших європейських країнах ще більше.
А, наприклад, в конституції Швейцарії, однією з найстаріших в Європі, вказується, що держава зобов'язана займатися розвитком фізкультури і спорту зі шкільної парти», - сказав Андрій Павелко.

Співголова та ініціатор створення міжфракційного об'єднання «Розвиток олімпійського руху та спорту України» вважає, що популяризація здорового способу життя серед українців має об'єднати політиків, адже Україна зараз - найбільш вимираюча країна в світі.

«Сьогодні молоде покоління не розвивається фізично. Всесвітня організація охорони здоров'я вимальовує не дуже райдужні перспективи. Так, Україна - перша в світі за дитячим алкоголізмом, друга - за рівнем смертності від алкоголізму, 40% дітей на Україні вживають алкоголь, 1% підлітків України у віці 12-13-ти років щодня вживають спиртні напої.
Жахлива статистика і з вживання тютюну і наркотиків», - зазначив народний депутат.

Політик наголосив, що готовий всіляко відстоювати прийняття законопроектів для розвитку масового заняття спортом в Україні.

«Вважаю, що на законодавчому рівні необхідно закріпити розподіл коштів на розвиток спортивної інфраструктури та популяризацію здорового способу життя. Ми з депутатами з міжфракційного об'єднання готові відстоювати ініціативи, завдяки яким масове заняття спортом стане доступним для людей з будь-яким достатком », - підкреслив Андрій Павелко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...