App Store Google Play

Логотип Дніпра: ракети, башти, мости й Приватбанк

22.07.2013 16:13
Логотип Дніпра: ракети, башти, мости й Приватбанк
Влада запропонувала городянам обрати один з чотирьох варіантів логотипу міста, кожен з яких є нагромадженням далеких від пересічного громадянина символів.

22 липня стартувало голосування за логотип Дніпропетровська. Про це під час прес-конференції повідомила начальник управління міжнародних зв'язків Дніпропетровської міської ради Наталія Чернишова.

«Голосування за логотип проходитиме на міських сайтах, воно триватиме до 5 серпня, після цього логотип, який набере найбільшу кількість голосів  буде винесений  для затвердження на сесію міської ради», - зазначила Наталія Чернишова.

За її словами, логотипи на замовлення Дніпропетровської міської ради розробила креативна агенція «КенГУРУ», ця робота профінансована Канадським агентством міжнародного розвитку в рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст України».

При розробці логотипу психологи та дизайнери нібито спирались на сприйняття рідного міста дніпропетровцями, при цьому самі містяни обирали найбільш визначні місця Дніпропетровська, кольори, які асоціюють з містом та риси, які притаманні його мешканцям.

Як повідомляє прес-служба міської ради, визначними місцями Дніпропетровська названо  Набережну та річку Дніпро, Башні-близнючи, общинний центр «Менора» та мости через Дніпро, найбільш притаманними дніпропетровцям рисами - гостинність, порядність та врівноваженість, кольорами, з якими дніпропетровці асоціюють рідне місто - синій, зелений, жовтий та червоний, а головними історичними символами - космічні ракети та металургійний ківш.

Вся ця каша (щоправда, обійшлося без ковша) знайшла втілення у десятку ескізів логотипу, з яких невідомою комісією у складі «представників ЗМІ, спеціалістів з маркетингу, представників громадськості, депутатів міської ради, представників провідних підприємств, представників сфери культури та туризму» було відібрано для подальшого голосування 4 варіанти логотипу та 2 варіанти слогану - «Новий кожного дня» та «На крок попереду», які тепер представлені дніпропетровцям.  

Створення логотипу та слогану міста є однією зі складових проекту «Місто світових брендів. Розробка маркетингово-інвестиційної стратегії міста Дніпропетровська», головна мета якого створення у місті прозорого, сприятливого інвестиційного середовища через розробку маркетингово-інвестиційної стратегії, зазначають в управлінні міжнародних зв'язків. В Україні офіційний  бренд мають лише Львів, Одеса та Чернігів. У Дніпропетровську робота над брендом розпочалась у січні 2013 року.

Як відзначають опитані Дніпроградом фахівці з реклами й маркетингу, жоден із запропонованих варіантів не має ані психологічної, ані тематичної прив'язки до об'єкту орендування, а розміщення на логотипі міста новобудов взагалі вважається моветоном.

До того ж всі запропоновані логотипи занадто складні для відтворення в поліграфії і через перевантаженість дрібними й занадто стилізованими деталями схожі скоріше на картини авангардистів. Багато в чому цьому сприяє і незвично широка кольорова гама - аж чотири кольори замість звичних для інших міст двох-трьох.

Ганебного враження не рятує навіть смайлик, домальований авторами на трьох з чотирьох зображень-претендентів.

У перший день голосування в лідери вирвався перший логотип, що нагадує повітряну кулю у формі емблеми Приватбанку, прошиту ракетою. З кулі вилітає повітря, символізуючи, вочевидь, що ніщо у світі не буває вічним.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...