App Store Google Play

Криворіжці пустять гроші на сміття

19.07.2013 12:37
Криворіжці пустять гроші на сміття
З першого вересня у Кривому Розі подорожчає вивіз сміття для населення та бюджетних установ. Проект рішення про коригування діючих тарифів уже обнародувано - він нині проходить процедуру публічного обговорення, яка має завершитися 10 серпня.

Послугу з вивезення відходів криворіжцям уже більше шести років надає ТОВ «Екоспецтранс». Цей господарюючий суб'єкт і вийшов із клопотанням до міської влади про коригування нині чинних тарифів, які було встановлено рішенням міськвиконкому 12 січня 2011 року.

Основними складовими тарифів на послуги з вивезення побутових відходів є заробітна плата, паливно-мастильні матеріали, ремонт та технічне обслуговування спецавтотранспорту, оренда та амортизація спецавтотранспорту, інші прямі витрати (страхування автотранспорту, оренда, амортизація та утримання контейнерів, екологічний податок та ін.), загальновиробничі витрати, адміністративні витрати, витрати на збут, прибуток, податок на додану вартість.

Коригування тарифів наразі ініційоване у зв'язку з тим, що зазнали змін три складові: заробітна плата, паливно-мастильні матеріали та екологічний податок.

Так, за період дії нинішніх тарифів заробітна плата надавача послуг зросла на 16% через збільшення розміру законодавчо встановленої мінімальної зарплати з 941 до 1147 гривень. Витрати за статтею «паливно-мастильні матеріали» зросли у «Екоспецтрансу» на 35-38%. Вартість дизельного пального у затвердженому тарифі - 7,06 гривні, а в 2013 році вона становить 9,67 гривні. Витрати на бензин А-80 у затвердженому тарифі обраховані виходячи з ціни 7,06 гривні, тоді як у 2013 році вона складає 9,92 гривні. Такі дані наводить ООО «Екоспецтранс», обґрунтовуючи необхідність перегляду тарифів.

Щоправда, підприємство звільнено від податку за використання паливно-мастильних матеріалів (так званого екологічного) і само по собі це зменшує тариф на вивезення твердих побутових відходів на 5%, великогабаритних і ремонтних на 18%. Однак з урахуванням усіх трьох позицій мова, звичайно, йде про підвищення.

Зараз мешканці багатоповерхових будинків платять на місяць за душу населення 7,13 грн., включаючи 6,15 за тверді, 0,27 за ремонтні та 0,71 за негабаритні відходи. Після перегляду тарифів місячна плата з одного мешканця багатоповерхівки складатиме 9,11, включаючи 7,91 - за тверді, 0,33 - за ремонтні та 0,87 - за негабаритні відходи.

По приватному сектору картина така: замість 7,81 (6,82 плюс 0,27 та 0,71) мешканці платитимуть 9,98 ( 8,78 плюс 0,33 та 0,87).

Закладена в тариф рентабельність обмежується 12%. А обраховані вони виходячи з того, що з контейнерних майданчиків багатоповерхової забудови сміття має вивозитися 6 разів на тиждень, а з приватного сектору - раз на тиждень методом повідерного збору. Бо проблема з контейнерами там досі не вирішена.

Вивіз побутових відходів із приватного сектору із застосуванням контейнерів, за твердженням керівника «Екоспецтрансу» Леоніда ЛЕЩУКА, вимагатиме ще більшого тарифу. Збільшує собівартість послуги і запроваджуваний роздільний збір побутового сміття.

Юрій МІСТЮК, Вестник Кривбасса.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...