App Store Google Play

В Царичанці активізувався «чорний банкір»

17.07.2013 09:58
В Царичанці активізувався «чорний банкір»

Лихвар без жодних дозволів та ліцензій дає гроші селянам під небачені відсотки, а потім віднімає майно й виселяє з домів.

Нерідко буває так, що сім'я опиняється в скрутному фінансовому становищі: комусь необхідна термінова операція чи дороге лікування, або дітей вчити, або треба робити ремонт старої оселі чи поховати родичів. На жаль, зарплатні в українців зараз просто мізерні, тим паче на селі, де й роботи майже немає. Селяни давно перетворилися на злидарів - із зрозумілих причин, отримати гроші в банку таким позичальникам неможливо, тому в пошуках коштів люди ладні звернутися до будь-кого. І ось тут на запах поживи й наповзають «благодійники»-лихварі, що нібито хочуть допомогти у важку мить, а насправді жиріють на чужому горі й сльозах. Вони як павуки хапають людей в свою сітку, обплутують процентами, залогами та штрафами, і вибратися з цього мало кому вдається.

Саме так сталося в Царичанському районі Дніпропетровщини. Один із заможних односельців. Входячи у довіру до селян, легко позичав кому дві, кому 4, а кому й 10 тисяч гривень. При цьому жодних складних розрахунків з відсотками, комісіями й іншими звичними для банків речами: «сьогодні береш тисячу, в цей день за рік повертаєш дві». Але й це не все.

Аби отримати кредит у «чорного» банкіра потрібно привести із собою ще й людину, яка готова за тебе поручитися, що ти зможеш вчасно і у повному обсязі віддати взяту суму. Цікаво, що ця третя особа у договорі двох сторін також мала написати розписку і на ту ж суму, що й людина, яка бере гроші у борг.

Та виявилося, що для «банкіра» 100% річних - якось замало, тож він почав розводити у селах «дикий захід». В якості «погашення боргу»  в селян силовим шляхом почали відбирати худобу, транспортні засоби, помешкання.

Свідки стверджують, пише «Правий берег», що подвір'я «доброго» пана повністю забите скутерами, мотоциклами, тракторами, автомобілями та іншим скарбом, і все це - не напрацьоване багатство, а відібране майно людей, які одного дня наважилися повірити цій людині.

Найгірше виявилося тим, кому нема чого пожертвувати та принести «чорному» банкіру просто на подвір'я. Таким людям славнозвісний бізнесмен пропонує виписати генеральну довіреність на житло, після чого «клієнти» опиняються фактично на вулиці. Жителі Царичанки стверджують, що «чорного» банкіра у таких випадках не зупиняли навіть діти, що разом із дорослими проживали у квартирах.

В ситуацію втрутилася депутат обласної ради Вікторія Шилова, за її зверненням до правоохоронних органів навіть розпочалося провадження.

Втім, жодного покарання ділок не поніс: створивши мережу «колекторів», аби вибивають гроші з боржників, він й далі насолоджується життям на волі. Всі звернення жителів Царичанського району до міліції чи судів лишаються марними. Родини продовжують заганяти в боргову яму, відбирати в них останнє майно, викидати з власного житла.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...