App Store Google Play

Євросуд прийняв до розгляду третю скаргу Дмитра Реви

16.07.2013 13:16
Євросуд прийняв до розгляду третю скаргу Дмитра Реви

Європейський суд з прав людини підтвердив прийняття до розгляду третьої скарги Дмитра Реви, обвинуваченого у пособництві терористам під час вибухів у Дніпропетровську 27 квітня 2012 року.

Скарга стосується порушення права затриманого на приватне та сімейне життя. Родичам Дмитра, який понад рік перебуває у Дніпропетровському СІЗО було 9 разів відмовлено у наданні побачень із рідними. Захист, з урахуванням практики Європейського суду, вважає це формою тиску на підсудного, який з перших днів затримання заперечував будь-яку свою участь у підготовці та вчиненні вибухів, і покази якого повністю підтверджені матеріалами справи.

Також у скарзі викладені факти порушення презумпції невинуватості державними посадовцями, які відразу після затримання чотирьох підозрюваних через ЗМІ переконували суспільство, нібито всі затримані (в тому числі і Рева) - саме ті особи, котрі причетні до резонансного злочину. Таких висловлювань припустилися генпрокурор Віктор Пшонка, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, начальник слідчо-оперативної групи СБУ Віталій Маяков, народний депутат Геннадій Москаль, віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, помічник керівника штабу антитерористичного центру СБУ Олександр Христенко, прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук та її перший заступник Олег Пахніц.

«Зараз ми бачимо, що Європейський суд - єдиний механізм досягнення справедливості у цій справі. Прийняття скарги до розгляду засвідчує наявність всіх відомостей, необхідних для прийняття рішення. Порушення прав Дмитра настільки явні та численні, що ми вимушені доповнювати матеріали провадження», - повідомила адвокат і сестра Дмитра Реви Оксана Томчук.

Перші дві скарги до ЄСПЛ стосуються незаконного арешту та незаконного тримання Дмитра Реви під вартою. Всі три скарги об'єднані у одне провадження «Рева проти України».

Захист готує ще одну скаргу - щодо порушення права на справедливий судовий розгляд. Скарга стосуватиметься впертого небажання прокурорів та суддів притягнути до відповідальності осіб, причетних до фальсифікації доказів вини Реви, а саме безпідставне закриття кримінального провадження відносно винних осіб і закріплення судами цієї явно незаконної постанови «Ім'ям України». .

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...