App Store Google Play

Прокуратура вказала, хто насправді у місті господар

11.07.2013 15:58
Прокуратура вказала, хто насправді у місті господар
Виконнаня своїх обов'язків працівники Дніпропетровської обласної прокуратури «делегували» Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Такий висновок можна зробити із відповіді обласної прокуратури на звернення ІЦ «Майдан Моніторинг».

Інформаційний центр «Майдан-Моніторинг» звернувся до Генеральної прокуратури із пропозицією забезпечити належну реакцію відповідних прокуратур тих населених пунктів, де органи місцевого самоврядування ухвалили порядки проведення мирних зібрань, що, за оцінками експертів, є виходом за межі законної компетенції та порушенням права на мирні зібрання. На території Дніпропетровщини за результатами моніторингу  виявлено п'ять таких міст: Дніпропетровськ, Новомосковськ, Синельникове, Першотравенськ і Тернівка.

30 травня ГПУ направила за належністю це звернення в тому числі до прокуратури Дніпропетровської області. За логікою, облпрокуратура мала би перенаправити його для виконання до відповідних міських прокуратур, проте замість цього відправила до Дніпропетровської облдержадміністрації.

 

Абсурдність такого рішення полягає у тому, що положення про мирні зібрання, скасування яких добиваються громадські активісти, ухвалені органами місцевого самоврядування. Обладміністрація є місцевим органом виконавчої влади. Відповідно до ст. 35 Закону «Про місцеві державні адміністрації» ОДА не має права втручатися у діяльність органів місцевого самоврядування. Тобто або прокурори не знають законодавства, або ж діють за «накатаним» порядком - тобто спрямовують звернення туди, де дійсно вирішуються відповідні питання.

«Нам важко цей футбол розцінити інакше, як ознаку небажання тамтешніх прокурорів приймати очевидні рішення щодо незаконности тих "порядків" та "положень" і сваритися з самоврядувальниками: а це цілих 5 міських рад, включно з міськрадою Дніпропетровська», - заявив правовий радник ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" Олександр Северин.

Він повідомив про намір оскаржувати дії Дніпропетровської обласної прокуратури до ГПУ.

За зверненням ІЦ «Майдан Моніторинг» місцевий порядок проведення мирних зібрань скасовано у м. Торез на Донеччині як такий що суперечить ст. 39 Конституції України, органами прокуратури ініційоване скасування відповідного положення у м. Тараща на Київщині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...