App Store Google Play

Політолог-«терорист» просить звільнити двох інших підсудних

09.07.2013 17:34
Політолог-«терорист» просить звільнити двох інших підсудних
Віктор Сукачов заявив клопотання, яким просив звільнити з-під арешту підсудних Дмитра Реву та Льва Просвірніна та обрати їм запобіжний захід, не пов'язаний із триманням під вартою. Крім того він просив суд припинити кримінальну справу відносно Реви та Просвірніна за відсутністю у їхніх діях складу злочину. Своє клопотання він заявив у ході судового засідання 9 липня в Індустріальному районному суді Дніпропетровська.

Як відомо, Рева опинився у центрі Дніпропетровська вдень 27 квітня 2012 року, коли пролунали вибухи, та отримав від Сукачова смс загального характеру. Щодо Просвірніна обвинувачення вважає, ніби він купив сім-картку, із якої потім велася переписка терористів із органами влади, а також начебто виносив сміттєві пакети із будинку підсудного Віталія Федоряка, у яких могла бути вибухівка.

Ці дії самі по собі не є злочином, допоки обвинувачення не доведе, що вони здійснювалися саме з метою сприяти терористичній діяльності, наголосив у клопотанні Віктор Сукачов. Він вказав, що у матеріалах справи немає жодних фактичних даних на підтвердження умислу Реви і Просвірніна нібито сприяти організації та вчиненню вибухів, а тому немає ніяких підстав вважати їх пособниками.

Про непричетність Реви і Просвірніна Віктор Сукачов, який частково визнав свою вину, свідчив на досудовому слідстві. Це чи не єдині покази, які він підтвердив і в суді. Сукачов також заявляв, що в обмін на його зізнання слідчі начебто обіцяли йому звільнити невинуватих Реву і Просвірнін.

Про відсутність підстав вважати, що Рева і Просвірнін причетні до організації вибухів неодноразово заявляв і Віталій Федоряк, який повністю визнав свою провину.

Сукачов також наголосив, що, відповідно до норм Європейської конвенції з прав людини, суд має перевіряти обґрунтованість обвинувачення при обранні запобіжного заходу.

Державне обвинувачення вважає, що змінити запобіжний захід суд не може, доки не дослідить всі матеріали по справі.

Суд відмовив у клопотанні Сукачова, посилаючись на тяжкість злочину, у якому обвинувачуються підсудні, і, ще не дослідивши всіх матеріалів справи, дійшов висновку, що арешт здійснено законно. Закрити кримінальну справу суд не вбачає за можливе, оскільки триває судове слідство.

На даний момент опитана більшість потерпілих, дача показів рештою з них продовжується. Як наголосила вчора прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук, обвинувачення наполягатиме, аби у суді були продемонстровані усі відеоматеріали, долучені до справи. Тому дослідження всіх доказів у суді забере ще не один місяць.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...