App Store Google Play

Політолог-«терорист» просить звільнити двох інших підсудних

09.07.2013 17:34
Політолог-«терорист» просить звільнити двох інших підсудних
Віктор Сукачов заявив клопотання, яким просив звільнити з-під арешту підсудних Дмитра Реву та Льва Просвірніна та обрати їм запобіжний захід, не пов'язаний із триманням під вартою. Крім того він просив суд припинити кримінальну справу відносно Реви та Просвірніна за відсутністю у їхніх діях складу злочину. Своє клопотання він заявив у ході судового засідання 9 липня в Індустріальному районному суді Дніпропетровська.

Як відомо, Рева опинився у центрі Дніпропетровська вдень 27 квітня 2012 року, коли пролунали вибухи, та отримав від Сукачова смс загального характеру. Щодо Просвірніна обвинувачення вважає, ніби він купив сім-картку, із якої потім велася переписка терористів із органами влади, а також начебто виносив сміттєві пакети із будинку підсудного Віталія Федоряка, у яких могла бути вибухівка.

Ці дії самі по собі не є злочином, допоки обвинувачення не доведе, що вони здійснювалися саме з метою сприяти терористичній діяльності, наголосив у клопотанні Віктор Сукачов. Він вказав, що у матеріалах справи немає жодних фактичних даних на підтвердження умислу Реви і Просвірніна нібито сприяти організації та вчиненню вибухів, а тому немає ніяких підстав вважати їх пособниками.

Про непричетність Реви і Просвірніна Віктор Сукачов, який частково визнав свою вину, свідчив на досудовому слідстві. Це чи не єдині покази, які він підтвердив і в суді. Сукачов також заявляв, що в обмін на його зізнання слідчі начебто обіцяли йому звільнити невинуватих Реву і Просвірнін.

Про відсутність підстав вважати, що Рева і Просвірнін причетні до організації вибухів неодноразово заявляв і Віталій Федоряк, який повністю визнав свою провину.

Сукачов також наголосив, що, відповідно до норм Європейської конвенції з прав людини, суд має перевіряти обґрунтованість обвинувачення при обранні запобіжного заходу.

Державне обвинувачення вважає, що змінити запобіжний захід суд не може, доки не дослідить всі матеріали по справі.

Суд відмовив у клопотанні Сукачова, посилаючись на тяжкість злочину, у якому обвинувачуються підсудні, і, ще не дослідивши всіх матеріалів справи, дійшов висновку, що арешт здійснено законно. Закрити кримінальну справу суд не вбачає за можливе, оскільки триває судове слідство.

На даний момент опитана більшість потерпілих, дача показів рештою з них продовжується. Як наголосила вчора прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук, обвинувачення наполягатиме, аби у суді були продемонстровані усі відеоматеріали, долучені до справи. Тому дослідження всіх доказів у суді забере ще не один місяць.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...