App Store Google Play

Найчастіше хабарі дають міліції та лікарям

09.07.2013 11:20
Найчастіше хабарі дають міліції та лікарям

Українці найчастіше сплачують хабарі при отриманні послуг в правоохоронних органах (49%) та медичних установах (41%). Про це свідчать результати дослідження "Барометр Світової Корупції" від Transparency International та Gallup International Association.

Крім того, зростає тенденція хабарництва і в інших сферах. Зокрема українці дають хабарі в освітніх закладах (33%), земельних службах (25%), реєстраційних та дозвільних службах (22%), судах (21%), податковій (18%), комунальних підприємствах (6%).

Згідно з дослідженням, найкорумпованішою сферою визнано судову (66%), а за нею слідують: правоохоронні органи (64%), державна служба (56%), сфера охорони здоров'я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітня система (43%), бізнес (36%), військова сфера (28%), ЗМІ (22%), релігійні інституції (21%), громадські організації (20%).

При цьому 35% опитуваних зізналися, що в них вимагали хабар, а 53% відмовилися його сплатити. Серед причин сплати хабара неможливість отримати послугу іншим шляхом (33%), на знак вдячності (33%), для прискорення процесу (28%), для здешевлення послуги (6%).

74% опитаних українців не розповідають про корупційні випадки, 24% - бояться наслідків, а 63% вважають, що це нічого не змінить.

Протестувати проти корупції сьогодні готові 68% українців, а вийти на вулицю для цього готовий кожен третій українець (36%).

За даними дослідження, кожен четвертий респондент з числа опитаних по всьому світу стверджує, що йому доводилося давати хабар за ті чи інші послуги. Найвищий показник хабарництва у Ліберії і Сьєрра-Леоне - більше 75% респондентів відповіли, що їм доводилося давати хабарі. Найнижчий показник в Австралії, Бельгії, Канади, Японії, Грузії, Норвегії, Португалії, Іспанії, Фінляндії - менше 5%.

Україна опинилася у відсотковій групі 30-39% - поряд із Бангладеш, Болівією, Єгиптом, Індонезією, Йорданом, Казахстаном, Мексикою, Непалом, Пакистаном, Соломоновими островами, Південним Суданом, Тайванем і В'єтнамом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...