App Store Google Play

Найчастіше хабарі дають міліції та лікарям

09.07.2013 11:20
Найчастіше хабарі дають міліції та лікарям

Українці найчастіше сплачують хабарі при отриманні послуг в правоохоронних органах (49%) та медичних установах (41%). Про це свідчать результати дослідження "Барометр Світової Корупції" від Transparency International та Gallup International Association.

Крім того, зростає тенденція хабарництва і в інших сферах. Зокрема українці дають хабарі в освітніх закладах (33%), земельних службах (25%), реєстраційних та дозвільних службах (22%), судах (21%), податковій (18%), комунальних підприємствах (6%).

Згідно з дослідженням, найкорумпованішою сферою визнано судову (66%), а за нею слідують: правоохоронні органи (64%), державна служба (56%), сфера охорони здоров'я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітня система (43%), бізнес (36%), військова сфера (28%), ЗМІ (22%), релігійні інституції (21%), громадські організації (20%).

При цьому 35% опитуваних зізналися, що в них вимагали хабар, а 53% відмовилися його сплатити. Серед причин сплати хабара неможливість отримати послугу іншим шляхом (33%), на знак вдячності (33%), для прискорення процесу (28%), для здешевлення послуги (6%).

74% опитаних українців не розповідають про корупційні випадки, 24% - бояться наслідків, а 63% вважають, що це нічого не змінить.

Протестувати проти корупції сьогодні готові 68% українців, а вийти на вулицю для цього готовий кожен третій українець (36%).

За даними дослідження, кожен четвертий респондент з числа опитаних по всьому світу стверджує, що йому доводилося давати хабар за ті чи інші послуги. Найвищий показник хабарництва у Ліберії і Сьєрра-Леоне - більше 75% респондентів відповіли, що їм доводилося давати хабарі. Найнижчий показник в Австралії, Бельгії, Канади, Японії, Грузії, Норвегії, Португалії, Іспанії, Фінляндії - менше 5%.

Україна опинилася у відсотковій групі 30-39% - поряд із Бангладеш, Болівією, Єгиптом, Індонезією, Йорданом, Казахстаном, Мексикою, Непалом, Пакистаном, Соломоновими островами, Південним Суданом, Тайванем і В'єтнамом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...