App Store Google Play

Патріоти встановили хрест на могилі воїна УНР у Дніпрокам'янську

08.07.2013 12:47
Патріоти встановили хрест на могилі воїна УНР у Дніпрокам'янську

5 липня в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася пресс-конференція «У селі Днепровокам`янка силами місцевих жителів встановлено козацький хрест на могилі солдата Армії УНР».

 

Під час прес-конференції український письменник і громадський діяч, член Національної спілки письменників України Сергій Злючій розповів, що про могилу козака армії УНР він дізнався минулоріч від місцевих жителів села Дніпровокам`янка.

 

Спиридон Іванович Тропко загинув під час боїв в Екатеринославі в 1918 році. Він воював на боці війська Української народної Республіки. Про існування цього поховання знали лише декілька місцевих мешканців, які багато років доглядали за могилою. Вони встановили там дерев'яний хрест. Але пройшло багато часу і хрест встиг зіпсуватися.

 

«До мене звернулися представники благодійної ініціативи «Героїка», які проводять загальнодержавну акцію вшанування козаків армії Української народної республіки, і запропонували встановити новий хрест на могилі цього воїна», - повідомив письменник.

 

Відновлювати могилу допомагали 14 людей, серед яких буди місцеві жителі, представники патріотичних організацій та козаки із Верхньодніпровська. Робота тривала протягом двох днів. За цей час волонтери розчистили близько 200 м2 території навколо могили, яка заросла деревами та кущами. Навколо також знаходяться могили приблизно того самого часу поховань. Після цього волонтери  встановили на могилі Спиридона Тропко козацький хрест.

 

На жаль, про долю цього козака майже нічого не відомо. Він був мешканцем Дніпровкам`янки і загинув у досить молодому віці, коли йому ще не виповнилося 20 років. Родичі не опікувалися могилою, бо боялися кари за це.

 

Такий хрест в Дніпропетровській області встановлений вперше. В інших містах України встановлені подібні пам'ятники.

Мешканці Дніпропетровської області, які знають про місця поховання воінів УНР, можуть звертатися за телефоном 095-33-87-274. «Ми зробимо все можливе, щоб вшанувати їх пам'ять», - запевнив націоналіст.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...