App Store Google Play

Екодизайн життя

08.07.2013 11:47
Екодизайн життя

Кожна людина хоче прожити щасливе життя, а чи  багатьом це вдається? Від чого  залежить наша радість, наш успіх? У чому сенс життя кожної окремої людини, організації, держави, всього людства в цілому? Що нас об'єднує? Що очікує нас у майбутньому? ...

Питання ці існують давно, хочеться чути зрозумілі відповіді на них. Хочеться знати, в якій країні нам належить жити через п'ять, десять, двадцять років. В якому світі будуть жити наші діти? .. Куди шлях тримаємо (камо грядеши), дорогі сучасники?

Сьогоднішні плани розвитку країни не дають натхнення народу на повноцінне життя, адже не зрозуміло, куди, до якого майбутнього вони ведуть ... Зовнішній борг понад 100 мільярдів доларів. Середня тривалість життя стрімко падає. Економіка не розвивається ... Поцікавтеся у чиновника будь-якого рангу, планами розвитку країни в найближчі 10 -20 років. З чим Україна вийде на зовнішній ринок? Яка стратегія розвитку країни? Як вирішувати вже створені екологічні, соціальні та економічні проблеми? ... Відповідь зводиться до видобутку сланцевого газу ...)

Навіть поверхневий аналіз проблем говорить про те, що коріннями вони сягають  у сферу морально-етичних та духовно-моральних відносин, культурних поглядів, особистісних якостей, життєвих цінностей і пріоритетів кожної людини.

Більшість людей, відчуває й усвідомлює необхідність суттєвих змін на краще. Не косметичних змін, а глибинних, якісних перетворень у соціальній, економічній та екологічній сферах.

Маючи за плечима значний досвід наукової, підприємницької, громадської та політичної діяльності, ми прийшли до переконання, що, не пройшовши, довгий і непростий шлях виховання нового покоління, очікуваних результатів  не побачимо.

На жаль, існуюча система підготовки до самостійного життя підростаючого покоління, не враховує більшості змін, які відбулися в світі, науці та суспільному житті за останні 20-30 років.

Змінилася епоха, суспільно-політичний лад, екологічна ситуація, суспільно-економічні відносини і тільки система виховання і освіти залишилися по суті незмінними. Справедливості заради, слід зауважити, - вони «змінилися», але, на жаль, не в кращий бік. Педагоги, їх погляди, мислення, цінності, життєві стратегії, звички, пріоритети насторожують.

Низька громадська активність, відсутність динаміки в питаннях формування громадянського суспільства,  екологічні, соціальні та економічні проблеми - це симптоми соціальної хвороби. Причина -  система відносин, яка себе вижила, наша нездатність виховувати і готувати до реального життя підростаюче покоління. «Проблему не можна вирішити  тими  ж  думками, які їх породили», - писав А. Ейнштейн.

Однак, незабаром очікуються зміни на краще. В нашому місті на Лівобережжі майже рік як відкрито Центр Формування та Розвитку Особистості. Його співробітниками спільно з провідними фахівцями Дніпропетровського Гуманітарного Університету (знаменно, що в цьому році Університету виповнюється 10 років) створено і успішно реалізується Проект «Дизайн Життя», мета якого - сприяння переходу України на шлях сталого розвитку.

Суть  програми полягає у безперервному процесі постійної роботи з дітьми від 1 року   до вікової категорії батьків та дідусів і бабусь, яким  педагоги та психологи допомагають створювати і втілювати в реальність дизайн майбутнього  щасливого життя нового покоління.

Проект «Дизайн Життя» передбачає відкриття Центрів Формування та Розвитку Особистості у кожному «спальному» мікрорайоні кожного міста нашої країни, міжрайонних загальноосвітніх шкіл з екологічним вихованням і навчальних закладів, спрямованих  на підготовку фахівців для реалізації Проекту та вирішення проблем в соціальній, економічній та екологічній сферах .

Програма не замінює існуючу шкільну і вузівську системи, а вдало їх доповнює. На чолі  кута ставляться питання комплексного розвитку дитини, формування її цілісного екологічного світосприйняття, світогляду та світорозуміння, освоєння нею найважливіших життєвих навичок - умінь спілкуватися, трудитися, вчитися і думати. Програма сфокусована на освоєнні в  ранньому віці принципів і постулатів філософії Успіху, формуванні базових екологічних та гуманістичних цінностей, позитивних переконань, корисних звичок, тренуванні характеру і особистісних якостей.

Слід зазначити, що робота Центру стала можливою і ефективною завдяки внеску громадських діячів, вчених і педагогів: Президента Міжнародного Центру Сталого Розвитку «ЕКОСТАР», доктора філософії В.Б. Хазана, декана факультету психології «ДГУ», доктора психологічних наук, професора А. В. Шевякова, керівника навчально-методичної частини Центру Формування та Розвитку Особистості Н. В. Імбіцької.

На думку більшості людей, щастя - це коли:

- Маєш сили, здоров'я і енергію для досягнення своєї мети;

- Насолоджуєшся світом і любов'ю в сім'ї;

- Займатися улюбленою справою, і вона приносить моральну й матеріальну винагороду;

- Живеш тим життям, про яке мрієш;

- Відчуваєш себе впевнено.

Все це - основа щасливого життя, закласти яку можна своєчасно у відведений для цього природою віковий відрізок. І якщо у людини ця основа є, то все: щастя дітей, спокій батьків, творчість, здатність адекватно реагувати на виклики часу- стає закономірним і природним наслідком.

Майбутня Україна ... Це міцна держава, в якій  щасливою почуває себе кожна людина!

www.kaporovsky.dp.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...