App Store Google Play

Адвокати Реви повторно поскаржаться ГПУ на дії Наталі Марчук

05.07.2013 15:16
Адвокати Реви повторно поскаржаться ГПУ на дії Наталі Марчук

Генеральна прокуратура повернула скаргу сестри і адвоката Дмитра Реви Оксани Томчук на дії прокурора Дніпропетровської області Наталії Марчук, яка неодноразово в порушення презумпції невинуватості робила заяви про нібито достатність доказів вини Д. Реви у справі «дніпропетровських терористів».

У відповіді вказано, що оскільки Оксана Томчук проходить як свідок і не є захисником Реви по кримінальній справі про вибухи, то вона не має права оскаржувати дії прокурора області.

«Це абсолютна нісенітниця. Оскаржувати дії посадових осіб - невід'ємне право кожного громадянина. Напевно, просто не знайшли кращого способу проігнорувати цю скаргу з огляду на викладені у ній факти. Найближчим часом ми повторно направимо аналогічний документ від адвоката, який представляє інтереси Дмитра у кримінальній справі. Сподіваюся, що ця ганебна практика покривання керівництвом правоохоронних органів злочинів своїх підлеглих, врешті припиниться, бо вся країна бачить до чого це може призвести на прикладі Врадіївки», - прокоментувала Оксана Томчук.  

У скарзі на ім'я генпрокурора викладені такі факти:

•-                      Слідство у справі про вибухи вела слідча група СБУ України, а нагляд за законністю здійснювала безпосередньо Генеральна прокуратура, тому прокурор Дніпропетровської області не має процесуального статусу у цій кримінальній справі.

•-                      Пані Марчук робить офіційні заяви та публічні оцінки діям захисту Д.Реви, а також діям безпосередньо Реви, щодо його участі в злочину, при цьому ці дії явно порушують його презумпцію невинуватості.

•-                      Марчук Н.В. висловлює свою впевненість в причетності, та достатності доказів вини Реви Д.В. до діяльності терористичної групи на протязі 2011-2012 років, хоча інкримінується йому один епізод - 27 квітня 2012, це свідчить, що вона доводить недостовірну інформацію до відома громадськості, чим формує громадську думку.

•-                      Марчук Н.В. не тільки не вжила всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин фальсифікації доказів проти Д.Реви, а ще як прокурор Дніпропетровської області не забезпечила якісне розслідування, належне процесуальне керівництво та прокурорський нагляд. Були порушені всі процесуальні строки, а в постанові про закриття кримінального провадження містяться суттєві розбіжності, що свідчить про її незаконність.

•-                      Покриваючи таким чином незаконні дії співробітників СБУ, які сфальсифікували докази проти Реви Д, чим самим виклали неправдиві дані в процесуальних документах, щодо його причетності до терористичної діяльності, пані Марчук Н.В. захищаючи «честь мундиру», висловлює офіційну позицію прокуратури, умисно умовчує про незаконні дії, безапеляційно вказує на «достатність доказів», однак не посилається при цьому на жоден з них.

Отже, не викликає сумнівів, що прокурор Дніпропетровської області в своїх офіційних виступах як 24 квітня 2013 року, так і 11 червня 2013 року, виклала недостовірні дані щодо причетності Реви Д.В. до діяльності терористичної групи протягом 2011-2012 років, а також дотримання норм КПК України під час прийняття, реєстрації та проведення досудового розслідування по заяві Реви Д.В, що може розцінюватися як офіційна позиція прокуратури в порушення норм Кодексу професійної етики працівника прокуратури та Закону України «Про прокуратуру». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...