App Store Google Play

Адвокати Реви повторно поскаржаться ГПУ на дії Наталі Марчук

05.07.2013 15:16
Адвокати Реви повторно поскаржаться ГПУ на дії Наталі Марчук

Генеральна прокуратура повернула скаргу сестри і адвоката Дмитра Реви Оксани Томчук на дії прокурора Дніпропетровської області Наталії Марчук, яка неодноразово в порушення презумпції невинуватості робила заяви про нібито достатність доказів вини Д. Реви у справі «дніпропетровських терористів».

У відповіді вказано, що оскільки Оксана Томчук проходить як свідок і не є захисником Реви по кримінальній справі про вибухи, то вона не має права оскаржувати дії прокурора області.

«Це абсолютна нісенітниця. Оскаржувати дії посадових осіб - невід'ємне право кожного громадянина. Напевно, просто не знайшли кращого способу проігнорувати цю скаргу з огляду на викладені у ній факти. Найближчим часом ми повторно направимо аналогічний документ від адвоката, який представляє інтереси Дмитра у кримінальній справі. Сподіваюся, що ця ганебна практика покривання керівництвом правоохоронних органів злочинів своїх підлеглих, врешті припиниться, бо вся країна бачить до чого це може призвести на прикладі Врадіївки», - прокоментувала Оксана Томчук.  

У скарзі на ім'я генпрокурора викладені такі факти:

•-                      Слідство у справі про вибухи вела слідча група СБУ України, а нагляд за законністю здійснювала безпосередньо Генеральна прокуратура, тому прокурор Дніпропетровської області не має процесуального статусу у цій кримінальній справі.

•-                      Пані Марчук робить офіційні заяви та публічні оцінки діям захисту Д.Реви, а також діям безпосередньо Реви, щодо його участі в злочину, при цьому ці дії явно порушують його презумпцію невинуватості.

•-                      Марчук Н.В. висловлює свою впевненість в причетності, та достатності доказів вини Реви Д.В. до діяльності терористичної групи на протязі 2011-2012 років, хоча інкримінується йому один епізод - 27 квітня 2012, це свідчить, що вона доводить недостовірну інформацію до відома громадськості, чим формує громадську думку.

•-                      Марчук Н.В. не тільки не вжила всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин фальсифікації доказів проти Д.Реви, а ще як прокурор Дніпропетровської області не забезпечила якісне розслідування, належне процесуальне керівництво та прокурорський нагляд. Були порушені всі процесуальні строки, а в постанові про закриття кримінального провадження містяться суттєві розбіжності, що свідчить про її незаконність.

•-                      Покриваючи таким чином незаконні дії співробітників СБУ, які сфальсифікували докази проти Реви Д, чим самим виклали неправдиві дані в процесуальних документах, щодо його причетності до терористичної діяльності, пані Марчук Н.В. захищаючи «честь мундиру», висловлює офіційну позицію прокуратури, умисно умовчує про незаконні дії, безапеляційно вказує на «достатність доказів», однак не посилається при цьому на жоден з них.

Отже, не викликає сумнівів, що прокурор Дніпропетровської області в своїх офіційних виступах як 24 квітня 2013 року, так і 11 червня 2013 року, виклала недостовірні дані щодо причетності Реви Д.В. до діяльності терористичної групи протягом 2011-2012 років, а також дотримання норм КПК України під час прийняття, реєстрації та проведення досудового розслідування по заяві Реви Д.В, що може розцінюватися як офіційна позиція прокуратури в порушення норм Кодексу професійної етики працівника прокуратури та Закону України «Про прокуратуру». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...