App Store Google Play

В гендиректора "Дніпра" в Австрії силоміць відібрали всю готівку

04.07.2013 10:31
В гендиректора "Дніпра" в Австрії силоміць відібрали всю готівку
Тренувальний збір дніпропетровського "Дніпра" в австрійському Бад Ерлаха в середу опинився під загрозою зриву. Вранці 3 липня в готель, де проживають представники команди, з'явилися судові пристави і провели обшук. Про це "Комерсант" стало відомо від Іва Кляйна, адвоката будівельної компанії Hochtief Solutions AG, провідної судові розгляди з ФК "Дніпро".

Як розповів "Комерсанту" пан Кляйн, двоє судових виконавців з'явилися в готель Linsberg Asia, де зупинився "Дніпро", близько 7.00. У готелі про візит попереджені НЕ були. Виконавці представилися і запитали, чи не робили представники ФК "Дніпро" попередніх платежів і чи не залишали в сейфі готелю готівкових грошей або цінностей. Втім, з'ясувалося, що всі рахунки вже були оплачені підприємством International Football Camp Styria, яка організувала збори "Дніпра" в Австрії. Ів Кляйн повідомив, що приставам не вдалося виявити в готелі цінного майна, що належить "Дніпру", а автобус, на якому футболісти пересувалися в Австрії, належав місцевій компанії.
Тоді вони вирушили в номер до генерального директора клубу Андрія Стеценка.

За словами Іва Кляйна, виконавці розбудили пана Стеценка, представилися, показали для ознайомлення ордер і попросили відкрити сейф у номері: "Незважаючи на те що наш перекладач кілька разів пояснив російською суть претензій, пан Стеценко прикидався, що нічого не розуміє". Андрій Стеценко зажадав надати письмовий переклад ордера, заявив, що є лише одним з 40 директорів клубу, і скаржився на те, що його рано розбудили. "Проте тривала і жвава розмова не принесла ніякої користі пану Стеценко, і коли він побачив, що з'явився слюсар готелю, готовий зламати сейф, то погодився відкрити його сам", - сказав Ів Кляйн. За його словами, в гаманці, що знаходився у сейфі, були виявлені 3,7 тис. євро і $ 3 тис. готівкою.
Зараз гроші відправлені до Окружного суду міста Вінер-Нойштадт.

Австрійські власті пішли на обшук готелю "Дніпра", керуючись позовом Hochtief Solutions, яка вимагає від клубу погасити борг, нібито наявні у дніпропетровців за будівництво стадіону "Дніпро Арена".
За даними різних джерел, він становить від 4 млн до 11 млн євро.

"Дніпро Арена", будівництво якої почалося в 2005-му, була введена в експлуатацію через три роки. Вартість зведення стадіону вийшла за рамки початкового кошторису, на яку розраховували в клубі і будівельної компанії, і в підсумку склала 800 млн грн. Різницю український клуб, що належить Ігорю Коломойському, компенсувати Hochtief Solutions AG відмовився, вказуючи на "безліч недоробок" при будівлі арени. При цьому в даний момент з клубом судиться вже нове керівництво будівельної компанії - з 2011 року 50,6% акцій Hochtief Solutions AG
належить іспанській корпорації ACS. Керує нею не чужа футболу людина - нинішній президент мадридського Real Флорентіно Перес.

На початку червня Андрій Стеценко визнав існування боргу перед підрядником. За його словами, під час розгляду у Відні Міжнародний арбітражний суд при Міжнародній торговій палаті зобов'язав "Дніпро" виплатити будівельному підрядчику близько 4 млн євро. Однак і цю суму в Дніпропетровську платити поки не збираються.
"Це рішення не легалізоване в Україні, тобто позивачу потрібно пройти певні процедури у нас, згідно з українським законодавством, і тільки після цього клуб зобов'язаний буде сплатити суму, яку присудив віденський суд", - стверджував раніше пан Стеценко.

Ще раніше вводити проти "Дніпра" санкції відмовилася Федерація футболу України (ФФУ). Отримавши 27 травня вказівку від Європейського союзу футбольних асоціацій (UEFA) про конфіскацію у "Дніпра" повної суми заборгованості перед Hochtief Solutions AG (в оприлюднених документах розмір суми не розкривається), у ФФУ вивчили ситуацію і дійшли висновку, що судовий процес між українським клубом
і будівельною компанією з Німеччини є незавершеним.

Такими ж "незавершеними" у ФФУ визнали і кілька інших позовів до клубу з боку гравців Дерека Боатенга, Ервіна Булку і Доріана Бюлюкбаші - їх справи в даний момент розглядає Спортивний арбітражний суд в Лозанні. Втім, на вимогу федерації дніпропетровці в найкоротші терміни погасили два інших своїх борги - за трансфери футболістів Ніколи Калініча і Ондржея Мазуха перед хорватським Hejduk і чеським Brno відповідно.
Як наслідок, комітет ФФУ з ліцензування клубів видав "Дніпру" атестат на участь у внутрішніх змаганнях сезону-2013/14, а також порекомендував UEFA допустити дніпропетровців до наступного розіграшу Ліги Європи, що в UEFA і зробили.

У "Дніпрі" факт обшуку команди в Австрії підтверджувати відмовилися. Генеральний директор клубу Андрій Стеценко порекомендував "Комерсант" "задавати всі питання прес-службі". А прес-аташе "Дніпра" Вадим Тахтерін, який теж знаходиться у Бад Ерлаха разом з командою, за його словами, "нічого подібного не помітив". "Футболісти тренувалися в звичайному режимі", - сказав він.
Підкріплений фотографіями репортаж про планове тренування команди був розміщений і на офіційному сайті "Дніпра".

За словами Іва Кляйна, судові виконавці діяли на підставі ордера про арешт майна клубу в Австрії. "У нас є розпорядження Міжнародної торгової палати, рішення по якому прийнято в травні 2013 року. Згідно йому, ми можемо відчужувати активи ФК "Дніпро" як в Україні, так і за кордоном. Загальний борг клубу перед Hoсhtief Solutions становить 11 млн євро, -
стверджує юрист. - Якщо "Дніпро" відмовиться виплатити борг, процедура може затягнутися. Але клуб може легко це зупинити, якщо заплатить необхідну суму або ініціює дружні переговори. Але поки ми такого бажання не бачимо ".

Незважаючи на обшуки в Австрії, турнірним перспективам "Дніпра" поки нічого не загрожує. Маючи на руках ліцензії на участь у внутрішніх і міжнародних змаганнях, футболісти можуть продовжувати підготовку до чемпіонату України та Ліги Європи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...