4 липня в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» пройшла прес-конференція «На Всеукраїнській науковій конференції «Кордони культур і культура кордонів: козацька Україна XVIII в. і її сусіди» вчені розкажуть про те, як сприймали російських воїнів запорізькі козаки, чи існували в нашому краї міста в епоху Запорізької Січі, як грали в «бюрократичний футбол» у XVIII ст»
У прес-конференції взяли участь кандидати історичних наук Олег Репан та Володимир Панченко
"Всеукраїнська наукова конференція «Кордони культур і культура кордонів: козацька Україна XVIII в. і її сусіди відбудеться в Дніпропетровську 5 липня. Вчені розкажуть про те, як сприймали російських воїнів запорізькі козаки, чи існували в нашому краї міста в епоху Запорізької Січі, як грали в „бюрократичний футбол" у XVIII ст", - повідомив Володимр Панченко.
Відомий історик та підприємець також наголосив, що ця вузьконаукова конференція має широке суспільне значення. Вона буде одним із камінчиків у процесі творення пострадянської ментальності. Це дуже важливо і для Росії і для України.
Олег Репан у свою чергу зазначив, що конференція відбувається за ініціативою громадської організації «Інститут суспільних досліджень».
"Це вже не перша така конференція, яка збирається для фахової розмови. На неї з'їдуться доктори, кандидати наук аспіранти з усієї України і Росії. Ці люди будуть обговорювати різні теми. Зокрема, вони будуть говорити про українське трикордоння, тобто про запорізькі вільності, які знаходилися між Кримським ханством, Річчю Посполитою та Росією. Про те, як запорожці вміли балансувати, зберігаючи формальну приналежність до Росії, але намагаючись не давати впливати на своїй території нікому" - наголосив історик.
Пан Репан також пояснив, що не слід розглядати російську і козацьку спільноти, які існували в Україні паралельно, як незалежні.
"Коли ми розглядаємо, як ставилися козаки до росіян, то бачимо різний спектр відносин. Наприклад, росіянин міг стати своїм серед козаків. Якщо російський вояк тікав, приходив на Запоріжжя, він записувався до козацького куреня і його не видавали командирам. І таки справ в архіві десятки. Але переважно козаки сприймали російських вояк, як чужих" - підкреслив Олег Репан.
Учасники також анонсували виступ відомого дніпропетровського дослідника Валентин Старостін розповість про поселення козацьких вольностей 18 століття. Він робив дослідження, чи можна їх віднести до міст.
Автор: Іван МУРАХА