App Store Google Play

Історики зберуться на конференцію про історію Січеславщини до Січеслава

04.07.2013 20:01
Історики зберуться на конференцію про історію Січеславщини до Січеслава

4 липня в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» пройшла прес-конференція «На Всеукраїнській науковій конференції «Кордони культур і культура кордонів: козацька Україна XVIII в. і її сусіди» вчені розкажуть про те, як сприймали російських воїнів запорізькі козаки, чи існували в нашому краї міста в епоху Запорізької Січі, як грали в «бюрократичний футбол» у XVIII ст» 

 

У прес-конференції взяли участь кандидати історичних наук Олег Репан та Володимир Панченко

 

"Всеукраїнська наукова конференція «Кордони культур і культура кордонів: козацька Україна XVIII в. і її сусіди відбудеться в Дніпропетровську 5 липня. Вчені розкажуть про те, як сприймали російських воїнів запорізькі козаки, чи існували в нашому краї міста в епоху Запорізької Січі, як грали в „бюрократичний футбол" у XVIII ст", - повідомив Володимр Панченко.

 

Відомий історик та підприємець також наголосив, що ця вузьконаукова конференція має широке суспільне значення. Вона буде одним із камінчиків у процесі творення пострадянської ментальності. Це дуже важливо і для Росії і для України.

 

Олег Репан у свою чергу зазначив, що конференція відбувається за ініціативою громадської організації «Інститут суспільних досліджень».

 

"Це вже не перша така конференція, яка збирається для фахової розмови. На неї з'їдуться доктори, кандидати наук аспіранти з усієї України і Росії. Ці люди будуть обговорювати різні теми. Зокрема, вони будуть говорити про українське трикордоння, тобто про запорізькі вільності, які знаходилися між Кримським ханством, Річчю Посполитою та Росією. Про те, як запорожці вміли балансувати, зберігаючи формальну приналежність до Росії, але намагаючись не давати впливати на своїй території нікому" - наголосив історик.

 

Пан Репан також пояснив, що не слід розглядати російську і козацьку спільноти, які існували в Україні паралельно, як незалежні.

 

"Коли ми розглядаємо, як ставилися козаки до росіян, то бачимо різний спектр відносин. Наприклад, росіянин міг стати своїм серед козаків. Якщо російський вояк тікав, приходив на Запоріжжя, він записувався до козацького куреня і його не видавали командирам. І таки справ в архіві десятки. Але переважно козаки сприймали російських вояк, як чужих" - підкреслив Олег Репан.

 

Учасники також анонсували виступ відомого дніпропетровського дослідника Валентин Старостін розповість про поселення козацьких вольностей 18 століття. Він робив дослідження, чи можна їх віднести до міст.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...