App Store Google Play

"Всем им осталось недолго жить"

03.07.2013 10:49
"Всем им осталось недолго жить"

Новина про те, що в Росії ліквідували освіту на багатьох мовах нацменшин, якось геть не схвилювала наших палких прихильників європейської мовної хартії. Та й сама Росія, так перейнявшись правами бідних і пригноблених росіян, не переймається своїми національними проблемами.

Русифікація малих народів Росії відбувалася і в царські часи, і в совєтські. За царя принаймні не забирали насильно дітей кочових північних народів примусово в інтернати, де з них вибивали рештки етнічних ознак, включно з мовою і традиціями. За царя також нікого не розстріляли. А от комуністи постаралися на славу:

"В годы застоя у таких народов Сибири, как хакасы, тувинцы, из-за алкоголизма стало убывать население, то есть народы попросту стали вымирать, участились случаи самоубивства, - пише татарський письменник Айдар Хелім. - Изменение естественных, природных условий жизни, видимо, со всей жестокостью стало ломать хребет этим народам, издавна привыкшим жить вольно, свободно, согласно с природой. Перевезенные из тундры в города чукчи и коряки, корми их хоть красной рыбой, стали мучиться душевным дискомфортом и, оторванные от природы, спивались "огненной водой", погибая в плену цивилизации".

За Сталіна взялися до справи так ретельно, що до пня почистили весь інтелект малих народів Росії. Якщо українці, вірмени чи грузини втратили до 80% інтелігенції, то удмурти, алтайці, башкири, чуваші, комі і багато інших малих народів втратили майже всю інтелігенцію, а серед них 100% письменників.

Не було на теренах СССР народу, який би не зазнав такого терору.

Троцький запропонував на засіданні Політбюро "вести серьезный и внимательный учет поэтам, писателям, художникам и пр. Каждый поэт должен иметь свое досье, где собраны биографические сведения о нем, его нынешние связи, литературные, политические и пр." Його радісно підтримав Дзержинський: "На каждого интеллигента должно быть дело!"

Наслідки такої ділової "дружби народів" відчувають усі й по сьогоднішній день. За період тотальної русифікації були знищені носії грамотного вживання тієї чи іншої мови. Українці зараз перебувають не в кращому становищі, аніж башкири, бо і серед одних, і серед других не знайдеться і 10% осіб, які б володіли рідною мовою без вживання русизмів.

Віктор Медведчук останнім часом різко повернув флюгер своєї орієнтації на Росію і не на жарт захопився "правовой защитой русского язика". Важко сказати, що загрожує російській мові в Україні при цій владі. Але був час, коли Медведчук бавився в дещо інші ігри. Намагаючись здобути симпатії галичан, він найняв журналістів та істориків, які стали малювати йому дуже привабливу картину.

Його батьки, включно з мамою Фаїною, раптом стали оунівцями, діячами "Просвіти" на Волині, а самі брати Медведчуки спонсорували і книжки про УПА, і пам'ятники та меморіальні дошки не тільки січовим стрільцям, а й діячам ОУН.

Віктор Медведчук дуже серйозно готувався стати спадкоємцем Кучми. Преса настільки демонізувала тоді його образ, що й не помітила, як зробила сама собі погану послугу: простому народові якраз і бракувало лідера зі зціпленими вустами і суворим поглядом, такого собі диктатора в стилі Піночета.

Думаю, він виграв би у Ющенка з більшим відривом. Настільки більшим, що й Майдану не було б. Зрештою, як і Кірпа. Але Кучма вирішив інакше, і зневірена душа невдалого диктатора кинулася в обійми старшого брата.

Куди й поділися оунівські та упівські сентименти разом із бандерівськими коренями? По них і сліду нема. А от пам'ятники і таблиці стоять.

Борці за російську мову мають рацію в одному: російську мову в Україні треба захистити. Але якраз від її заповзятливих носіїв, бо російська мова в їхніх вустах - це пародія. Дійшло до того, що один із регіональних грамотіїв закликав прийняти за другу державну суржик. Очевидно зневірившись в тому, що коли-небудь вдасться вивчити котрусь із двох мов.

"Что поражает в биографиях этих людей? Низкий уровень образования, вернее, почти полное отсутствие его. Дефицит грамотности, культуры, знаний хоть в какой-нибудь профессии, кроме воровской. Выдающаяся способность - преуспеть, докарабкаться до высоких постов, удостоиться орденов, медалей, почетных знаков и всевозможных привилегий".

Тут зробимо паузу, бо цитата походить з книжки Віталія Шенталінського і стосується сталінських репресій, а я поміняв там лише одне слово: "карательной" на "воровской".

Тобто між кар'єристами 30-тих років і кар'єристами 1990-2010-тих різниці нема. Вони усі тупі, як валянки. Нова донецька еліта - це вже не валянки, а суцільні лапті.

Чи задумуються усі ті, хто розграбовує країну, яка їх доля чекає після зміни курсу влади? Можливо. Час від часу читаю у новинах, що хтось із них сходить з дистанції, передчасно покинувши наш задрипаний світ вперед ногами. Нерви не витримали.

Та є й справді чого хвилюватися, бо, як казав товариш Сталін, "у чекиста есть только два пути - на выдвижение или в тюрьму". Але те саме чекає і усіх наших чиновників та державних мужів. Особливо, коли тигрюля вийде на волю. Бо ніщо так не окрилить народ і не вихлюпне його нестримних симпатій до нового лідера, як суворий кримінальний терор.

Україна уже дозріла перетворитися на Велику Врадіївку.

І знову Шенталінскій: "всем им осталось недолго жить, совсем скоро они будут расстреляны суровыми товарищами, грядущими им на смену. Кроме двоих, Литвина и Курского, - эти застрелятся сами, чтобы упредить неизбежность, предпочтут смерть от собственной руки".

Цього разу я в цитату не втручався. Хоча можна було б товариша Курского поміняти на... А це вже ви самі, дорогі читачі... Без мене...

А я своє сказав.

Юрій ВИННИЧУК, ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...